Více
  19.3 C
  Czech
  Středa, 6 července, 2022

  Elon Musk varuje před ohrožením dohody o převzetí Twitteru

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Dohoda o odkoupení Twitteru miliardářem Elonem Muskem je ve slepé uličce. Šéf Tesly uvedl, že dokud vedení firmy nepředloží důkaz o skutečném množství falešných a spamových účtů na platformě, dohoda se neposune kupředu. Podle Muska činí denní podíl falešných účtů na Twitteru 20 procent a více. Vedení Twitteru přitom uvádí čtyřikrát menší množství, uvádí BBC a Business Insider. 

  Nejbohatší člověk na světě Elon Musk na Twitteru uvedl o možném ohrožení dohody o odkoupení sociální sítě za 44 miliardy dolarů kvůli neshodě ohledně počtu falešných účtů na platformě. 

  Musk požaduje od vedení společnosti důkaz ohledně tvrzení, že podíl falešných účtů mezi aktivními denními uživateli je skutečně menší než 5 procent, píše stanice BBC na svém webu. Vyšší číslo totiž může poškodit tržby Twitteru.

  „Moje nabídka byla založena na tom, že podání SEC Twitteru bylo přesné,” napsal na sociální síti Musk. 

  Na Twitteru rovněž uvedl, že generální ředitel společnosti Parag Agrawal o těchto výsledcích odmítl předložit důkaz. Bez jejich doložení však podle Muska dohoda nemůže pokračovat. Jeho tweet krátce nato zmizel.

  Šéf Tesly podle serveru Business Insider denní aktivní počet falešných účtů na Twitteru odhaduje na 20 procent a více. Není však jasné, jak k takovému číslu došel. 

  Odkoupení Twitteru je nejisté 

  Elon Musk o pozastavení akvizice informoval koncem minulého týdne, přičemž tím vyvolal propad akcií Twitteru o 10 procent. Hned nato druhým tweetem informoval, že o akvizici stále stojí. 

  Následně se dostal do křížku s Agrawalem, který v komentářích obhajoval správnost údajů společnosti o falešných účtech. Musk však zopakoval, že firma tohle číslo podceňuje, a že dohoda se do té doby nepohne. 

  Analytici podle informací serveru Bloomberg spekulují, že Muskovi jde o snížení ceny za odkoupení. Sám v pondělí na technologické konferenci v Miami přiznal, že „dohoda o nižší cenu není vyloučena”. 

  „Mnozí to budou vnímat tak, že Musk falešné účty na Twitteru používá jako způsob, jak se na značně se měnícím trhu dostat z této dohody,” uvedl další možný důvod technický analytik Dan Ives z investiční společnosti Wedbush Securities. Muskovo jednání označil za cirkusovou show.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama