Více
  24.9 C
  Czech
  Středa, 17 srpna, 2022

  Kosmetická značka L’Occitane v Rusku své prodejny nezavře

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Francouzská kosmetická značka L’Occitane uvedla, že i přes probíhající invazi na Ukrajině, kterou však neuznává a odsuzuje, nechá kamenné prodejny v Rusku otevřené. Společnost se obává možné odvety na zaměstnancích v zemi. Někteří zákazníci za tohle rozhodnutí L’Occitane kritizují a vyzývají k jejímu bojkotu. Z Ruska se naopak stáhl francouzský módní gigant Chanel. Informuje o tom BBC News. 

  Francouzská kosmetická značka L’Occitane se po dlouhých diskuzích rozhodla neuzavřít své kamenné prodejny v Rusku. Svůj krok obhajuje snahou ochránit své zaměstnance před možnou odvetou, píše BBC News. 

  Společnost L’Occitane ruskou invazi na Ukrajině odsoudila. Na protest v Rusku omezila své operace, včetně nových investic a a zastavila dodávky svého zboží do země. 

  Prodej na eshopech stále funguje. Online prodej v zemi firma odmítla komentovat, stejně tak jako spekulace, jak zastavený dovoz zboží ovlivnil tamní obchody L’Occitane. 

  „V tuto chvíli nemůžeme zaručit, že všech našich 700 zaměstnanců v Rusku nebude čelit odvetě, pokud v zemi přestaneme působit,” uvedla pro BBC mluvčí L’Occitane. „Obzvláště se obáváme o ty zaměstnance, kteří mají příbuzné na Ukrajině nebo jsou ukrajinského původu.” 

  „Současně ale jsme pevně oddáni našim partnerům a jejich zaměstnancům na Ukrajině,” pokračovala mluvčí společnosti. L’Occitane ovšem kvůli tomu čelí tvrdé kritice ze strany některých zákazníků, kteří vyzývají k bojkotu společnosti. 

  Rusko naopak opustil Chanel 

  L’Occitane má lázně a prodejny hned v několika ruských městech, včetně Moskvy a Petrohradu. Celkově jde o 3 085 maloobchodních prodejen. Minulý rok zde společnost měla tržby v hodnotě 1,5 miliardy eur. 

  Luxusní módní značka Chanel naopak uzavřela všechny své kamenné prodejny v Rusku a zastavila dovoz svého zboží do země. Zároveň zakázala prodej svého zboží ruským občanům v cizině, kteří s nimi chtějí odcestovat zpět do vlasti. 

  Chanel kvůli tomu čelí tvrdé kritice, značku dokonce mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zakharova obvinila z rusofobie. 

  Ze země také odešly značky LVMH, Hermés a Kering. Rusko také opustili technologičtí giganti jako Samsung a Apple.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama