25.4 C
Czech
Úterý 18. června 2024

SEC učinila důležitý krok ke schválení spotových ETF na ethereum

Americká Komise pro cenné papíry (SEC) zpřístupnila další investiční možnosti v kryptoměnovém sektoru. Schválila změnu pravidel pro fondy obchodované na burze (ETF) vázané na druhou největší digitální měnu světa, ethereum. Toto rozhodnutí následuje po nedávném schválení bitcoinových ETF a přináší nové příležitosti pro investory.

Musk zvyšuje cenu bitcoinu, Tesla nakoupila kryptoměnu za 1,5 miliardy dolarů

Americká automobilka Tesla v pondělí odhalila, že investovala 1,5 miliardy dolarů do bitcoinu. Nejen, že tak hodnota nejoblíbenější kryptoměny opět vzrostla, i její postavení se dostalo na vyšší úroveň. Muskova společnost totiž uvedla, že kryptoměnu brzy začne přijímat jako formu platby za své automobily. Uvedla to agentura Reuters.

Za dalším nárůstem hodnoty kryptoměny bitcoin stojí kroky podnikatele Elona Muska, jehož Tesla investovala v nedávné době do bitcoinu celkem 1,5 miliardy dolarů. Hodnota jedné mince během pondělí dle serveru Coindesk stoupla o více než 20 %, a to na cenu 47 tisíc dolarů, tedy přes 1 milion korun.

Tesla se tímto krokem rozhodla přesunout téměř 8 % svých rezerv do bitcoinu. Investiční politika společnosti je totiž nyní zaměřena na diverzifikaci svého portfolia investic a zhodnocení svých prostředků různými způsoby. Na konci roku 2020 proto měla společnost uloženo v hotovosti a jejích ekvivalentech 19,38 miliard dolarů.

Společnost Tesla také oznámila, že bude bitcoin v nejbližší době přijímat jako možnou platbu za své automobily. „Očekáváme, že v blízké budoucnosti začneme přijímat bitcoiny jako způsob platby za naše produkty, a to v souladu s platnými zákony a zpočátku v omezeném objemu,“ uvedla společnost, jejíž akcie v pondělí vzrostly o 1,3 %. V případě, že by se bitcoin udržel na této hodnotě, 0,88 bitcoinu by stačilo dle agentury Reuters na nákup základní Tesly Model 3.

Mnoho lidí se rozhodlo Muska, který se stal v nedávné době po prudkém nárůstu akcií Tesly nejbohatším člověkem planety, následovat. Web specializující se na kryptoměny, Coindesk, uvedl, že náhlé obchodování s kryptoměnami způsobilo technické problémy na burzách jako je Coinbase, Gemini a Biance.

Dle investorů se očekává, že se další společnosti k Tesle brzy připojí. Další společností, která využije popularitu kryptoměn a investuje do nich nějakou část vlastních rezerv, by dle analytika RBC Capital Markets Mitche Stevese mohla být společnost Apple. Ta by mohla umožnit výměnu bitcoinů ve své službě Apple Wallet.

„Pokud se to stane trendem v korporátních pokladnách, nevýhoda zůstat na vedlejší koleji bude časem jen nákladnější,“ řekla Maya Zehavi, blockchain konzultantka. Bitcoin vzrostl za posledních 12 měsíců o téměř 350 %.

Podle Grahama Tanaka, prezidenta společnosti Tanaka Capital Management v New Yorku, jsou firmy co se týče svých rezerv velmi opatrné. Proto dle něj Musk nejspíše očekává, že se kryptoměna stane dalším úložištěm dlouhodobé hodnoty vedle dolaru a zlata. „Zdá se, že to není jen krátké vzplanutí. Zdá se, že jde o něco, co může být zásadní změnou,“ dodává.

Sledujte nás na sítích

Odměny zakladatele Tesly překonají rekordy v historii amerických firem

Zakladatel společnosti Tesla a miliardář Elon Musk obdrží bezprecedentně největší kompenzační balíček v historii amerických firem. Tato informace byla odhalena v nedávném podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.

NEJNOVĚJŠÍ

Odměny zakladatele Tesly překonají rekordy v historii amerických firem

Zakladatel společnosti Tesla a miliardář Elon Musk obdrží bezprecedentně největší kompenzační balíček v historii amerických firem. Tato informace byla odhalena v nedávném podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.