21.9 C
Czech
Čtvrtek 25. července 2024

CNN oznamuje rozsáhlou reorganizaci a snížení počtu zaměstnanců v souvislosti s digitální expanzí

CNN odhalila plány na významnou restrukturalizaci, která má posílit její digitální přítomnost a zároveň ovlivnit přibližně 100 pracovních míst. Tento krok je součástí širší strategie digitální transformace, kterou nastínil generální ředitel Mark Thompson. Cílem změn je zefektivnit provoz a vytvořit nové příležitosti k růstu a zároveň zdůraznit význam jednotného zpravodajství.

Přivítejte léto se Xiaomi a ušetřete při nákupu špičkových technologií!

Léto je tady a s ním přichází i tradiční slevová akce od Xiaomi! Užijte si léto naplno s těmi nejlepšími produkty, které vám zpříjemní horké letní dny. Do 28. července 2024, či do vyprodání zásob, máte jedinečnou příležitost pořídit si špičkové výrobky Xiaomi za fantastické ceny. Ať už hledáte nový mobil, chytré hodinky, sluchátka, bezpečnostní kamery nebo třeba elektrickou koloběžku, Xiaomi má nabídky, které by vám neměly uniknout.

Roste cena kávy. Na vině je lockdown ve Vietnamu i mrazy v Brazílii

Dopravní uzel a největší město Vietnamu Ho Či Min je kvůli šíření nakažlivější varianty koronaviru delta pod přísným lockdownem. Z toho důvodu však od pátku roste cena kávy, přesněji jejího druhu zvaného robusta, jelikož nemůže být z Vietnamu rozvážena do světa. Trh kávy tak po problémech v Brazílii zažívá další zátěž. V červenci totiž největšího producenta kávy na světě zasáhly po velkém suchu silné mrazy.

Už tak vysoké ceny robusty ještě více porostou. Kávová zrna hořké chuti jsou totiž dvakrát dražší než na začátku roku. Dopravci totiž bojují s nedostatkem kontejnerů na převoz zboží. Od pátku se však objevil také problém u druhého největšího producenta kávy na světě.

Vietnam v současnosti bojuje s nedostatkem vakcín a zároveň šířením nakažlivější varianty koronaviru zvané delta. Proto tamní vláda nařídila tvrdý lockdown, který ale silně omezuje hlavní dopravní uzel, město Ho Či Min. Export kávy se proto na neurčitou dobu pozdrží a světové ceny kávy ještě více porostou. Uvedl to server BBC.

„V současnosti panují velké obavy, že pěstitelé ani nedostanou své zboží ze země,“ zhodnotil situaci pro Financial Times analytik ze společnosti Rabobank Carlos Mera. Cena robusty, kávy kterou Vietnam vyváží nejčastjěi, pak v pátek stoupla na 2 043 dolarů za tunu.

Jedná se tak o nejvyšší cenu za poslední čtyři roky. Cena arabiky, kávy pěstující se naopak v Brazílii, zase v červenci stoupla o 18 procent. Za kávová zrna tak obchodníci zaplatí nejvíc za předešlých sedm let.

Starbucks se o ceny nebojí, Tchibo ale nejspíše zdraží

Kvůli špatné ekonomické situaci se Vietnamská asociace pro kávu a kakao obrátila na tamní vládu. Společně s dalšími obchodními společnostmi se ji snaží přesvědčit, aby restrikce uvolnila alespoň pro obchodníky. Pokud se současná blokace dovážky kávy brzy nevrátí do starých kolejí, budou si muset za kávu připlatit i zákazníci.

Například kavárenský řetězec Starbucks má ceny předem stanovené až do září letošního roku, ale také do části toho dalšího finančního. Ne všichni prodejci však mají podle Financial Times podobnou možnost, a proto musí pomalu začít zdražovat své produkty. Zvýšení cen tak musela ohlásit například německá společnost Tchibo nebo japonská firma UCC Coffee.

Situaci na trhu kávy zhoršuje také počasí v Brazílii. Po dlouhém suchu totiž zemi zasáhly zničující mrazy. Škody napáchané nejnižšími teplotami od roku 1994 některé stromy zasáhly tak, že budou muset farmáři nejspíše zasadit nové. Než ale sklidí první úrodu, budou si muset počkat nejméně tři roky. Zásadní je proto září, kdy by měly přijít pro úrodu tak potřebné podzimní deště.

Sledujte nás na sítích

Čtvrtletní zisk společnosti Ryanair klesl téměř o polovinu, ceny letenek se snížily

Oblíbená nízkonákladová letecká společnost Ryanair zaznamenala 46procentní pokles čtvrtletního zisku po zdanění, což vedlo k poklesu jejích akcií. Letecká společnost to přičítá nižšímu než očekávanému cenovému rozpětí letenek a načasování velikonoční sezóny.

NEJNOVĚJŠÍ

Čtvrtletní zisk společnosti Ryanair klesl téměř o polovinu, ceny letenek se snížily

Oblíbená nízkonákladová letecká společnost Ryanair zaznamenala 46procentní pokles čtvrtletního zisku po zdanění, což vedlo k poklesu jejích akcií. Letecká společnost to přičítá nižšímu než očekávanému cenovému rozpětí letenek a načasování velikonoční sezóny.