Více
  30.5 C
  Czech
  Středa, 17 srpna, 2022

  Netflix ve druhém čtvrtletí ztratil téměř milion předplatitelů

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Streamovací služba Netflix kralovala zejména v období pandemie. Od dubna však o svou korunu tvrdě bojuje se silnou konkurencí a inflací. Ve druhém čtvrtletí letošního roku Netflix opustilo téměř milion předplatitelů. Společnost však čekala dvojnásobek. Zachránila ji nová řada hitu Stranger Things, píší na BBC a The Washington Post.

  Streamovací služba Netflix přišla mezi dubnem a červnem o téměř jeden milion předplatitelů, uvádí stanice BBC News. Jedná se druhý čtvrtletní pokles v řadě. Netflix v dubnu opustilo 200 000 předplatitelů. Byl to první předplatitelský exodus streamovací služby od roku 2011.

  Společnost v dubnu předpovídala ztrátu cca dvou milionů předplatitelů v druhém čtvrtletí letošního roku. Téměř milionová ztráta je tedy pro vedení firmy v podstatě úlevou.

  Na otázku, co zachránilo Netflix od ještě větší ztráty předplatitelů, ředitel Netflixu Reed Hastings odpověděl: „Pokud bych měl jmenovat jednu věc, tak Stranger Things.“ Seriál měl mezi uživateli podle informací BBC veliký úspěch.

  Stále se ovšem jedná o největší ztrátu předplatitelů v historii Netflixu. A ta ukazuje, že zlatá éra streamovacího giganta, která gradovala v pandemickém období, skončila.

  Každý král musí padnout

  Výkonný ředitel společnosti Ampere Analysis Guy Bisson se domnívá, že pád Netflixu byl nevyhnutelný. „Když jste lídrem, existuje pouze jeden směr, kterým se můžete vydat. Zvláště tehdy, když se objeví mnoho konkurence,“ poznamenal Bisson.

  Netflix čelí silné konkurenci v podobě Apple TV, HBO Max, Amazon Prime a Disney+. Zvyšují se možnosti zábavy i životní náklady kvůli válce na Ukrajině.

  Netflix však zůstává podle průzkumů jedinou streamovací službou, u níž by mnoho uživatelů zůstalo v případě nutnosti zrušení všech ostatních účtů.

  Netflix se snaží zabránit sdílení hesel, které jej stojí 6 miliard dolarů ročně. Osobám sdílejícím účty se předplatné o něco zvedne. V přepočtu na Českou republiku o 80 Kč. tato částka se ještě může změnit.

  Na příští rok služba chystá levnější předplatné s reklamami. To však může příliv a odliv účtů ovlivnit.

  Průzkumy také naznačují, že se odejivší předplatitelé k Netflixu vracejí častěji než v případě lidé se zrušenými účty u konkurenčních platforem. Netflix očekává, že v dalším čtvrtletí naopak zaznamená milionový nárůst.

  Netflix podle deníku The Washington Post utržil v tomto čtvrtletí tržby téměř 8 miliard dolarů. To je 8,6% nárůst oproti stejnému období v loňském roce. Přestože tempo růstu zpomaluje, jedná se vzhledem k okolnostem o pozitivní výsledky, na něž zareagovali investoři. Akcie Netflixu vzrostly o 5,6 %.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama