26.3 C
Czech
Čtvrtek 28. září 2023

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

Nárůst uživatelů Netflixu se zpomaluje, akcie klesají o 20%

Streamovací službu Netflix začalo v loňském roce nově sledovat na 18,2 milionu lidí. Je to však o polovinu menší nárůst než v roce 2020, kdy vypukla světová pandemie. Kvůli oznámení ve čtvrtek klesly akcie společnosti o 20 %. Růst nových uživatelů je pomalejší vinou stávající pandemie, ale také silnější konkurence. Uvedl to server BBC a Al Jazeera.

Společnost Netflix se musí vypořádat se zpomaleným růstem nových uživatelů. Loni jich získala o polovinu méně než v roce 2020, kdy vypukla světová pandemie.

Ke streamovací službě se v roce 2021 přihlásilo na 18,2 milionu lidí, počet odběratelů tak vzrostl na 222 milionů. Jedná se o nejpomalejší růst uživatelů od roku 2015.

Kvůli špatným zprávám musela společnost upravit odhady na první čtvrtletí letošního roku. Předpokládá nárůst sledovatelů o 2,5 milionu členů, tedy o téměř polovinu méně než v roce 2020. V posledních třech měsících roku 2021 začalo pro srovnání Netflix sledovat 8,3 milionu lidí.

Ve čtvrtek po zveřejnění dopisu akcionářům klesly hodnoty akcií společnosti Netflix o 20 %. Vinu připisuje firma přetrvávající pandemii. Lidé totiž podle ní musí v jejím důsledku bojovat s horšími ekonomickými podmínkami.

Za pokles růstu ale částečně může také sílící konkurence. Společnosti jako Disney, Apple, Amazon nebo HBO začínají mít čím dál silnější podíl na trhu streamovacích služeb. Uvedl to server BBC.

„Pokud jde o zábavu, měli naši uživatelé vždy na výběr, v posledních 24 měsících však společnosti po celém světě vyvíjejí další a další streamovací možnosti,“ popsala situaci společnost Netflix.

Oslovit mají letos uživatele Netflixu nové série Ozark, Bridgerton nebo Stranger Things

Pomalejší růst nových sledovatelů oznámila streamovací služba Netflix přesto, že loni vydala několik úspěšných hitů.

Velké popularitě se těšil například seriál Squid Game. Koncem roku pak ale úspěch sklidila také nová série Zaklínače a filmy jako Red Notice nebo Don’t Look Up.

Letos by pak společnost podle serveru Al Jazeera měla vydat novou sérii seriálů Ozark, Bridgerton nebo Stranger Things. Pozitivní ohlas předpokládá také u třídílného dokumentu o americkém zpěvákovi Kanye West.

Společnost Netflix se rovněž kvůli pomalejšímu růstu rozhodla zvýšit ceny za své služby ve Spojených státech amerických a Kanadě. Na druhou stranu ale hodlá nabídnout slevy v Indii, kde plánuje přilákat nové uživatele.

Ve snaze zvýšit zisky také začala streamovací služba nedávno investovat od herního průmyslu. Odkoupila totiž herní studio Night School, pomocí kterého chce vytvářet hry inspirované svými seriály, jako je například Stranger Things.

Sledujte nás na sítích

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

NEJNOVĚJŠÍ

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.