Více
  24.9 C
  Czech
  Středa, 17 srpna, 2022

  Rakousko prohrálo soudní boj proti britské jaderné elektrárně

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Rakousko v úterý prohrálo svůj boj proti britské jaderné elektrárně Hinkley Point C. Soudní dvůr Evropské unie uvedl, že britská vládní pomoc nabídnutá projektu byla legální.

  Elektrárna Hinkley Point C by měla být uvedena do provozu v roce 2025. Bude zajišťovat 7% energetických potřeb Británie a bude první jadernou elektrárnou za více než dvě desetiletí. Stavbu provádí francouzská EDF s China General Nuclear Power Corp. Náklady se naposledy odhadovaly až na 22,5 miliardy liber.

  Evropská komise schválila projekt v roce 2014, což vyvolalo soudní výzvu Rakouska. To se po desetiletí staví proti jaderné energii. Jedním z argumentů byla i ochrana životního prostředí.

  Náklady se naposledy odhadovaly až na 22,5 miliardy liber.

  „Soudní dvůr potvrzuje rozhodnutí Komise, kterým se schvaluje podpora Spojeného království pro jadernou elektrárnu Hinkley Point C,“ uvedli soudci.

  Dodali také, že donucovací orgány EU v oblasti hospodářské soutěže nejsou povinny zohledňovat jiné nepříznivé dopady státní podpory než ty, které ovlivňují hospodářskou soutěž a obchod mezi zeměmi EU.

  Také citovali právní předpisy EU, které umožňují zemím EU určit podmínky pro využívání jejich energetických zdrojů, kombinaci energetických zdrojů a obecnou strukturu dodávek energie.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama