25.8 C
Czech
Pátek 29. září 2023

Vlajky, sušenky, pivo – Britové utrácejí za korunovaci

Britská veřejnost si odmítá nechat zkazit své plány na korunovaci typickým Londýnským počasím. Pečlivě se připravovala na pouliční večírky a rodinné oslavy. A Britové jsou ochotni utrácet.

Společnost Mastercard v USA zakázala nákupy konopí pomocí svých debetních karet

Mastercard požaduje, aby americké obchody s konopím přestaly přijímat debetní karty. Uvedla, že společnosti zabývající se finančními platbami musí přestat umožňovat americkým zákazníkům nakupovat legální marihuanu v obchodech pomocí jejích debetních karet. Informovala o tom agentura Reuters, BBC a další servery.

Protože marihuana zůstává na federální úrovni v USA ilegální, zákazníci ve 38 státech, kde je povolena, jsou obvykle nuceni platit v hotovosti.

Společnost Mastercard uvedla, že tento krok přichází poté, co zjistila, že některé obchody přijímají debetní platby navzdory federálnímu zákazu. To zasadilo ránu odvětví, které je již tak na okraji finančního systému ve Spojených státech, píše agentura Reuters.

Zastánci marihuany volají po nových zákonech, které by usnadnily prodej legálního konopí.

„Jak jsme byli informováni o této záležitosti, rychle jsme ji prošetřili. V souladu s našimi zásadami jsme dali pokyn finančním institucím, které nabízejí platební služby obchodníkům s konopím a spojují je s Mastercard, aby ukončily činnost,“ uvedla společnost Mastercard v prohlášení.

„Federální vláda považuje prodej konopí za nezákonný, takže tyto nákupy nejsou v našich systémech povoleny,“ pokračovalo prohlášení.

V Kanadě je konopí legální na celonárodní úrovni již 5 let

Zásah má za cíl zabránit podnikům s marihuanou, známým jako výdejny, nabízet zákazníkům možnost platit debetní kartou po zadání čísla PIN karty.

Marihuana je v současné době legální pro lékařské použití ve 38 státech. Ve 23 státech, včetně Washingtonu DC a celého západního pobřeží USA, je také legální nákup pro dospělé starší 21 let pro rekreační užití.

V Kanadě, kde bylo konopí legalizováno na národní úrovni v roce 2018, mohou zákazníci často platit kreditními nebo debetními kartami, uvádí server BBC.

Generální ředitel Sunburn Cannabis Brady Cobb rozhodnutí Mastercard kritizoval. Řekl, že „tento krok je další ranou pro státem legální konopný průmysl a pacienty/spotřebitele, kteří chtějí získat přístup k této začínající kategorii“.

Prezident firmy Verano Darren Weiss řekl: „Budeme nadále obhajovat reformu konopí ve Washingtonu prostřednictvím dalšího dialogu s volenými představiteli a zúčastněnými stranami, abychom podpořili konverzace podporující růst bezpečného a legálního konopí v USA.“

Americký Senát ovládaný demokraty doufá, že schválí zákon, který by usnadnil konopným podnikům interakci s finančními institucemi. Začátkem tohoto měsíce však nejvyšší republikánský senátor John Cornyn popsal přijetí zákona jako „zbožné přání“.

Zákon SAFE Banking Act je zásadní právní předpis, který by konopnému průmyslu usnadnil přístup k bankovním službám.

Sledujte nás na sítích

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

NEJNOVĚJŠÍ

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

1 komentář

Comments are closed.