21.9 C
Czech
Čtvrtek 25. července 2024

CNN oznamuje rozsáhlou reorganizaci a snížení počtu zaměstnanců v souvislosti s digitální expanzí

CNN odhalila plány na významnou restrukturalizaci, která má posílit její digitální přítomnost a zároveň ovlivnit přibližně 100 pracovních míst. Tento krok je součástí širší strategie digitální transformace, kterou nastínil generální ředitel Mark Thompson. Cílem změn je zefektivnit provoz a vytvořit nové příležitosti k růstu a zároveň zdůraznit význam jednotného zpravodajství.

Přivítejte léto se Xiaomi a ušetřete při nákupu špičkových technologií!

Léto je tady a s ním přichází i tradiční slevová akce od Xiaomi! Užijte si léto naplno s těmi nejlepšími produkty, které vám zpříjemní horké letní dny. Do 28. července 2024, či do vyprodání zásob, máte jedinečnou příležitost pořídit si špičkové výrobky Xiaomi za fantastické ceny. Ať už hledáte nový mobil, chytré hodinky, sluchátka, bezpečnostní kamery nebo třeba elektrickou koloběžku, Xiaomi má nabídky, které by vám neměly uniknout.

Společnost Mastercard v USA zakázala nákupy konopí pomocí svých debetních karet

Mastercard požaduje, aby americké obchody s konopím přestaly přijímat debetní karty. Uvedla, že společnosti zabývající se finančními platbami musí přestat umožňovat americkým zákazníkům nakupovat legální marihuanu v obchodech pomocí jejích debetních karet. Informovala o tom agentura Reuters, BBC a další servery.

Protože marihuana zůstává na federální úrovni v USA ilegální, zákazníci ve 38 státech, kde je povolena, jsou obvykle nuceni platit v hotovosti.

Společnost Mastercard uvedla, že tento krok přichází poté, co zjistila, že některé obchody přijímají debetní platby navzdory federálnímu zákazu. To zasadilo ránu odvětví, které je již tak na okraji finančního systému ve Spojených státech, píše agentura Reuters.

Zastánci marihuany volají po nových zákonech, které by usnadnily prodej legálního konopí.

„Jak jsme byli informováni o této záležitosti, rychle jsme ji prošetřili. V souladu s našimi zásadami jsme dali pokyn finančním institucím, které nabízejí platební služby obchodníkům s konopím a spojují je s Mastercard, aby ukončily činnost,“ uvedla společnost Mastercard v prohlášení.

„Federální vláda považuje prodej konopí za nezákonný, takže tyto nákupy nejsou v našich systémech povoleny,“ pokračovalo prohlášení.

V Kanadě je konopí legální na celonárodní úrovni již 5 let

Zásah má za cíl zabránit podnikům s marihuanou, známým jako výdejny, nabízet zákazníkům možnost platit debetní kartou po zadání čísla PIN karty.

Marihuana je v současné době legální pro lékařské použití ve 38 státech. Ve 23 státech, včetně Washingtonu DC a celého západního pobřeží USA, je také legální nákup pro dospělé starší 21 let pro rekreační užití.

V Kanadě, kde bylo konopí legalizováno na národní úrovni v roce 2018, mohou zákazníci často platit kreditními nebo debetními kartami, uvádí server BBC.

Generální ředitel Sunburn Cannabis Brady Cobb rozhodnutí Mastercard kritizoval. Řekl, že „tento krok je další ranou pro státem legální konopný průmysl a pacienty/spotřebitele, kteří chtějí získat přístup k této začínající kategorii“.

Prezident firmy Verano Darren Weiss řekl: „Budeme nadále obhajovat reformu konopí ve Washingtonu prostřednictvím dalšího dialogu s volenými představiteli a zúčastněnými stranami, abychom podpořili konverzace podporující růst bezpečného a legálního konopí v USA.“

Americký Senát ovládaný demokraty doufá, že schválí zákon, který by usnadnil konopným podnikům interakci s finančními institucemi. Začátkem tohoto měsíce však nejvyšší republikánský senátor John Cornyn popsal přijetí zákona jako „zbožné přání“.

Zákon SAFE Banking Act je zásadní právní předpis, který by konopnému průmyslu usnadnil přístup k bankovním službám.

Sledujte nás na sítích

Čtvrtletní zisk společnosti Ryanair klesl téměř o polovinu, ceny letenek se snížily

Oblíbená nízkonákladová letecká společnost Ryanair zaznamenala 46procentní pokles čtvrtletního zisku po zdanění, což vedlo k poklesu jejích akcií. Letecká společnost to přičítá nižšímu než očekávanému cenovému rozpětí letenek a načasování velikonoční sezóny.

NEJNOVĚJŠÍ

Čtvrtletní zisk společnosti Ryanair klesl téměř o polovinu, ceny letenek se snížily

Oblíbená nízkonákladová letecká společnost Ryanair zaznamenala 46procentní pokles čtvrtletního zisku po zdanění, což vedlo k poklesu jejích akcií. Letecká společnost to přičítá nižšímu než očekávanému cenovému rozpětí letenek a načasování velikonoční sezóny.