Více
  14.3 C
  Czech
  Sobota, 1 října, 2022

  Tesla stahuje téměř 1,1 milionu amerických vozidel. Mohou přiskřípnout prsty do okna

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Tesla stahuje téměř 1,1 milionu amerických vozidel, protože systém automatického zpětného chodu oken nemusí správně reagovat po detekci překážky, což zvyšuje riziko zranění. Informovala o tom agentura Reuters či server Auto Blog.

  Výrobce elektromobilu sdělil Národnímu úřadu pro bezpečnost silničního provozu, že provede bezdrátovou softwarovou aktualizaci systému automatického stáčení oken. Svolávací akce se týká některých vozidel 2017–2022 Model 3, 2020–2021 Model Y a 2021–2022 Model S a Model X.

  Tesla uvedla, že si není vědoma žádných záručních nároků, zpráv z terénu, nehod, zranění nebo úmrtí souvisejících s okny.

  Okno může přiskřípnout prsty

  Podle dokumentů zveřejněných Národním úřadem pro bezpečnost silničního provozu „zavírající se okno může vyvinout nadměrnou sílu a přiskřípnout ruku řidiče nebo spolujezdce při zavírání, což zvyšuje riziko zranění.“ Vozidla podle agentury Reuters prý také nesplňovala požadavky federální bezpečnostní normy pro motorová vozidla na elektricky ovládaná okna.

  Server Auto Blog uvádí, že problém byl nalezen během „testování shody výroby“, které technici z Tesly prováděli od 19. srpna 2022 do 23. srpna 2022. Během testů technici zjistili, že systém automatického obrácení chodu oken „měl větší než očekávané odchylky v reakci na detekce sevření.“

  Po rozsáhlém dodatečném testování Tesla zjistila, že detekce sevření a stažení oken ve výsledcích testu nesplňují požadavky na systémy automatického zpětného chodu.

  Elon Musk tvrdí, že nejde o „stažení“ vozidel

  Společnost Tesla uvedla, že od 13. 9. všechna vozidla ve výrobě a ta obdržená z předobjednávek mají updatovaný software, který odpovídá požadavkům na elektricky ovládaná okna.

  Aktualizace softwaru „vylepšuje kalibraci chování systému automatického stáčení oken vozidla,“ uvedla Tesla.

  Akcie Tesly ve čtvrtek odpoledne klesly o 3,5 %.

  Generální ředitel Tesly Elon Musk na Twitteru ve čtvrtek kritizoval popis stahování automobilů. „Terminologie je zastaralá a nepřesná. Toto je malá aktualizace softwaru přes internet. Podle našich nejlepších znalostí nedošlo k žádnému zranění,“ řekl.

  Jak NHTSA, tak Tesla v dokumentech zveřejněných ve čtvrtek odkazovaly na kampaň jako na „stažení vozidel“.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Napište komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama