16.7 C
Czech
Pátek 29. září 2023

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

Elon Musk se ve čtvrtek poprvé sejde se zaměstnanci Twitteru

Miliardář Elon Musk se poprvé od minulého měsíce, v němž oznámil odkoupení Twitteru za 44 miliard dolarů, sejde s jeho personálem. Stane se tak ve čtvrtek, oznámil zaměstnancům generální ředitel společnosti emailem. Dohoda mezi Muskem a představiteli Twitteru je kvůli nejasnostem ohledně falešných účtů vratká. Napsal o tom server BBC News a agentura Reuters.

Nejbohatší člověk světa Elon Musk se ve čtvrtek sejde se zaměstnanci Twitteru, napsal web BBC News. Musk podle očekávání položí personálu otázky ohledně fungování sociální sítě.

Šéf Tesly se setká se zaměstnanci společnosti poprvé od dubna, kdy došlo k dohodě o odkoupení Twitteru za 44 miliard dolarů.

Generální ředitel Twitteru Parag Agrawal o tom v pondělí informoval personál prostřednictvím emailu. V něm také stálo, že bude možné před schůzkou Muskovi položit otázky.

Agentura Reuters připomíná, že personál Twitteru se Muskova převzít obává. Miliardářovo nevyzpytatelné chování podle nich může destabilizovat podnikání firmy.

V dubnu na schůzi společnosti zaměstnanci Twitteru požadovali odpověď na to, jak manažeři zvládnou masový exodus zaměstnanců, kteří před Muskem „prchají“.

O zprávě nejprve informoval server Business Insider a následně ji BBC potvrdil mluvčí Twitteru.

Nejistá budoucnost Twitteru

Spor mezi Muskem a vedením Twitteru eskaloval před týdnem. V dopise zaslaném společnosti podnikatel pohrozil odstoupením od dohody, za což by však musel zaplatit jeden milion dolarů.

Šéf Tesly od Twitteru požaduje spolehlivé informace o podílu falešných účtů mezi aktivními denními uživateli. Také v dopise napsal, že má právo na vlastní analýzu.

Agrawal opakovaně tvrdil, že falešné účty tvoří podíl mezi aktivními denními uživateli méně než 5 procent. Musk naopak uváděl více než 20 procent, přičemž není jasné, jak k takovému číslu došel.

Analytici se domnívají, že Musk využije tento problém jako páku ke snížení ceny akvizice. Šéf Tesly podle dohody nabídl 54,20 dolaru za akcii, která však měla ke včerejšímu dni hodnotu 37,03 dolaru. Kromě toho se podle analytiků může Musk pokusit od dohody uprostřed nejistoty na technologickém trhu ustoupit.

Sledujte nás na sítích

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

NEJNOVĚJŠÍ

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.