26.3 C
Czech
Čtvrtek 28. září 2023

Nestlé vstupuje na trh brazilských luxusních cukrovinek

Společnost Nestlé kupuje většinový podíl v brazilském výrobci prémiové čokolády Grupo CRM. Švýcarská potravinářská skupina se snaží expandovat do luxusních cukrovinek.

Čína vyplácí odměnu, pokud je čerstvá nevěsta mladší 25 let

V čínském kraji zavedli nové opatření na podporu dřívějšího manželství. Vláda nabízí „peněžní odměnu“ pro páry, pokud je nevěsta ve věku 25 let nebo mladší.

Vláda Borise Johnsona čelí tlaku veřejnosti. Británii drtí zrychlující inflace

Ceny potravin a energií ve Spojeném království rostou nejrychleji za posledních 45 let. Inflace dosáhla 9,1 procenta. Britská ekonomika „trpí“ nejen kvůli válce na Ukrajině, ale také díky špatnému hospodaření konzervativců. Veřejnost si stěžuje na nízké mzdy, které neodpovídají reálným cenám. Informovala o tom stanice BBC a deník The Guardian.

Inflace ve Spojeném království podle informací serveru BBC News v květnu mírně zrychlila z dubnových 9 procent na 9,1 procenta. Ceny potravin, pohonných hmot a energií rostou nejrychleji za posledních 45 let.

Britský Národní statistický úřad (ONS) informoval, že zdražování cen se týká zejména obilovin, masa a nealkoholických nápojů.

Inflace ve Spojeném království je nejvyšší od roku 1982. Podle Bank of England se do konce letošního roku vyšplhá až na 11 procent, napsal deník The Guardian.

Obyvatelům ostrovního státu rostou životní náklady. Stěžují si přitom na nízké mzdy. Podle průzkumu BBC mezi 4000 lidmi se 82 procent z nich domnívá, že jejich mzdy neodpovídají reálným cenám a že by měly být vyšší.

Těžké období Borise Johnsona

Ve Spojeném království včera začala největší železniční stávka za posledních 30 let. Protestu se zúčastnily desítky tisíc zaměstnanců drah a londýnského metra. Železniční pracovníci požadovali vyšší mzdy a zastavení propouštění.

Výrazné omezení zaznamenala polovina železniční sítě, na níž bylo přes den v provozu jen 5 procent vlaků.

Vláda premiéra Borise Johnsona čelí tlaku veřejnosti. Ekonomické podmínky v zemi jsou nejtěžší za posledních několik desítek let. Svůj podíl na tom má vláda konzervativců. „Jejich špatné hospodaření znamenalo, že v posledním desetiletí nerostly životní náklady ani mzdy,“ řekla labouristická stínová kancléřka Rachel Reeves.

Bank of England bojuje proti rostoucí inflaci zvyšováním úrokových sazeb. Naposledy tak banka učinila koncem minulého týdne. Navýšila je z 1 na 1,25 procenta. Instituce tak úrokové sazby zvýšila již po páté v řadě. Díky tomu jsou nejvyšší za posledních 13 let.

Ruská agrese vůči Ukrajině, největšímu dodavateli obilovin a slunečnicového oleje, vedla ke zvyšování globálních cen potravin, pohonných hmot a energií. Politici, investoři a analytici po celém světě se shodují, že se letos situace výrazně nezlepší.

Sledujte nás na sítích

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

NEJNOVĚJŠÍ

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.