21.9 C
Czech
Čtvrtek 25. července 2024

CNN oznamuje rozsáhlou reorganizaci a snížení počtu zaměstnanců v souvislosti s digitální expanzí

CNN odhalila plány na významnou restrukturalizaci, která má posílit její digitální přítomnost a zároveň ovlivnit přibližně 100 pracovních míst. Tento krok je součástí širší strategie digitální transformace, kterou nastínil generální ředitel Mark Thompson. Cílem změn je zefektivnit provoz a vytvořit nové příležitosti k růstu a zároveň zdůraznit význam jednotného zpravodajství.

Přivítejte léto se Xiaomi a ušetřete při nákupu špičkových technologií!

Léto je tady a s ním přichází i tradiční slevová akce od Xiaomi! Užijte si léto naplno s těmi nejlepšími produkty, které vám zpříjemní horké letní dny. Do 28. července 2024, či do vyprodání zásob, máte jedinečnou příležitost pořídit si špičkové výrobky Xiaomi za fantastické ceny. Ať už hledáte nový mobil, chytré hodinky, sluchátka, bezpečnostní kamery nebo třeba elektrickou koloběžku, Xiaomi má nabídky, které by vám neměly uniknout.

Vláda Spojeného království čelí odporu ohledně plánované obchodní dohody s Austrálií

Obchodní dohoda o volném trhu mezi Brity a Australany se začala rýsovat. Vláda Spojeného království ovšem čelí odporu ze strany zemědělců, ekologů i politiků. Státní tajemník pro Skotsko byl vyzván k činu nebo rezignaci. Informuje o tom deník Guardian.

Británie diskutuje o odsouhlasení 15letého přechodného období, ve kterém by postupně došlo k neomezenému volnému obchodu s nulovými tarify a cly mezi Austrálií a Británií. Ministři usilují o to, aby byla dohoda podepsána před summitem G7 v Cornwallu, který začne 11. června.

Bezcelní dovoz hovězího masa ošetřeného hormony do Británie by dle odpůrců „představoval hořkou zradu venkovských komunit“. Australským farmářům je totiž povoleno používat hormony, aby byl dobytek větší. Jejich maso tak podléhá zákazu dovozu ze strany EU.

V loňském roce britské ekologické skupiny a zemědělci strávili měsíce zdůrazňováním, že obchodní dohody by neměly ohrozit potravinové standardy nebo dobré životní podmínky zvířat. V listopadu se ministr pro životní prostředí George Eustice a ministryně zahraničního obchodu Liz Truss společně zavázali, že v rámci jakékoli obchodní dohody nepovolí dovoz hovězího masa ošetřeného hormony nebo chlorovaných kuřat.

Ian Blackford ze Skotské národní strany (SNP) také varoval, že navrhovaná obchodní dohoda s Austrálií bude nepřiměřeně ovlivňovat skotské farmáře. SNP proto vyzvala Alistera Jacka, státního tajemníka pro Skotsko, aby „bránil nebo rezignoval“, pokud se mu nepodaří postavit se za farmáře.

Taková obchodní dohoda by představovala hořkou zradu venkovských komunit, podkopala náš zemědělský sektor a znamenala by skutečnou hrozbu pro budoucí životaschopnost,“ napsal dle Guardian Ian Blackford Jackovi.

Dle kritiků bude mít jen malý přínos

Je neuvěřitelně znepokojivé, že vláda ,sprintuje‘, aby podepsala obchodní dohodu s Austrálií, která by měla vážné důsledky pro britské zemědělství a zdánlivě by přinesla ekonomice jen velmi malý přínos,“ uvedla Minette Batters, prezidentka National Farmers’ Union.

Oddělení pro mezinárodní obchod (DIT) odhaduje, že HDP Spojeného království v důsledku dohody vzroste během příštích 15 let o 0,025 %.

Obavou je pro některé také možnost toho, že dohoda přispěje k vyšší podpoře oddělení Skotska od Británie. Odpůrci skotské nezávislosti se obávají, že by to mohlo zvýšit podporu referenda ve venkovských oblastech, kde lidé dříve stáli proti němu.

Sledujte nás na sítích

Čtvrtletní zisk společnosti Ryanair klesl téměř o polovinu, ceny letenek se snížily

Oblíbená nízkonákladová letecká společnost Ryanair zaznamenala 46procentní pokles čtvrtletního zisku po zdanění, což vedlo k poklesu jejích akcií. Letecká společnost to přičítá nižšímu než očekávanému cenovému rozpětí letenek a načasování velikonoční sezóny.

NEJNOVĚJŠÍ

Čtvrtletní zisk společnosti Ryanair klesl téměř o polovinu, ceny letenek se snížily

Oblíbená nízkonákladová letecká společnost Ryanair zaznamenala 46procentní pokles čtvrtletního zisku po zdanění, což vedlo k poklesu jejích akcií. Letecká společnost to přičítá nižšímu než očekávanému cenovému rozpětí letenek a načasování velikonoční sezóny.