21.9 C
Czech
Čtvrtek 25. července 2024

CNN oznamuje rozsáhlou reorganizaci a snížení počtu zaměstnanců v souvislosti s digitální expanzí

CNN odhalila plány na významnou restrukturalizaci, která má posílit její digitální přítomnost a zároveň ovlivnit přibližně 100 pracovních míst. Tento krok je součástí širší strategie digitální transformace, kterou nastínil generální ředitel Mark Thompson. Cílem změn je zefektivnit provoz a vytvořit nové příležitosti k růstu a zároveň zdůraznit význam jednotného zpravodajství.

Přivítejte léto se Xiaomi a ušetřete při nákupu špičkových technologií!

Léto je tady a s ním přichází i tradiční slevová akce od Xiaomi! Užijte si léto naplno s těmi nejlepšími produkty, které vám zpříjemní horké letní dny. Do 28. července 2024, či do vyprodání zásob, máte jedinečnou příležitost pořídit si špičkové výrobky Xiaomi za fantastické ceny. Ať už hledáte nový mobil, chytré hodinky, sluchátka, bezpečnostní kamery nebo třeba elektrickou koloběžku, Xiaomi má nabídky, které by vám neměly uniknout.

Vládní agentura ženě omylem poslala tři čtvrtě milionu liber. Instituce chybu neodhalila

Představte si, že se probudíte a jste o miliony bohatší, aniž byste něco udělali. Přesně to se stalo jedné ženě, které omylem přistála na účtu platba od britské vládní agentury HM Revenue & Customs ve výši téměř 775 000 liber (přes 23 milionů korun). Měsíce chybu nikdo nezaregistroval, dokud se žena sama neozvala. Informuje o tom The Guardian.

Britská vládní agentura HM Revenue & Customs, jež se dle svých stránek stará „o pomoc poctivé většině, aby správně platila daně, a nepoctivé menšině ztěžuje podvádění systému“, způsobila jedné ženě nemalé překvapení. Její pravé jméno The Guardian nezveřejnil.

Samostatně výdělečně činná žena, jež v příběhu deník pojmenoval jako Helen Peters, se v loňském srpnu podívala na účet a zjistila, že je o tři čtvrtě milionu liber bohatší.

Bylo to jako z hollywoodského filmu. Když jsem se dostala z šoku, předpokládala jsem, že si někdo uvědomí, že udělal obrovskou chybu a peníze si rychle vezme zpět. Nikdo to ale neudělal a peníze zůstaly na mém účtu, sdělila deníku.

Sama poté po roce a čtvrt kontaktovala The Guardian, aby se zeptala, co má dělat. Částku chtěla vrátit, bohužel již ale téměř 20 tisíc liber utratila (přes 595 tisíc korun) a jejich okamžité splacení si nemohla dovolit.

Během pandemie se jí totiž obdobně jako mnoha dalším lidem snížil příjem. Matka s malým dítětem tak dle svých slov byla nucena do peněz sáhnout a pomalu z nich uždibovat. Situace pro ní byla o to více šokující, že nikdy „nebyla bohatá a nemá auto a dokonce ani psa“.

Čekala, že při listopadovém placení daní si zaměstnanci HMRC své chyby všimnou. Nic se ale nestalo. Uvedla, že se do agentury snažila dovolat, ale sehnat někoho v té době bylo nemožné nebo byla přerušena, než mohla s někým mluvit.

Nabyté bohatství se pro ni stalo noční můrou

Dostala se tak do momentu, kdy již nemohla celou sumu vrátit, ale zároveň věděla, že má na účtu spoustu peněz, které utratit nemůže, protože by je někdy agentura mohla chtít zpět. Peníze se tak pro ní staly „noční můrou“, jak uvedla pro deník.

O svůj zážitek se podělila s pár lidmi. Někteří jí radili nic nedělat a čekat, jiní aby částku investovala do akcií nebo majetku a doufala, že nikdy nikdo peníze hledat nebude. V zoufalství chtěla žena investovat také do kryptoměn, aby utracených 20 tisíc liber dorovnala.

The Guardian po kontaktování agentury zjistil, že chybu udělal jeden zaměstnanec, který se snažil zaplatit ženě slevu na clo ve výši 23,39 liber. Bez informace ze strany deníku by to ale agentura nemusela zjistit nikdy, jelikož peníze nebyly určeny pro nikoho jiného. Daňový expert uvedl pro The Guardian, že se s takovým případem za 30 let jednání s HMRC nikdy nesetkali.

Žena se hlavně bála, že bude čelit nepříjemným následkům. Vědomé ponechání si neoprávněné částky je totiž trestným činem. Mluvčí HMRC ale uvedl dle The Guardian, že organizace „opravdu chce být v jejím případě oporou“ a omlouvá se za způsobené nepříjemnosti.

Pracujeme na zpětném získání provedené platby. U částky, kterou jednotlivec utratil, se dohodneme na platbě, která zohlední jeho finanční situaci, dodal mluvčí.

Sledujte nás na sítích

Čtvrtletní zisk společnosti Ryanair klesl téměř o polovinu, ceny letenek se snížily

Oblíbená nízkonákladová letecká společnost Ryanair zaznamenala 46procentní pokles čtvrtletního zisku po zdanění, což vedlo k poklesu jejích akcií. Letecká společnost to přičítá nižšímu než očekávanému cenovému rozpětí letenek a načasování velikonoční sezóny.

NEJNOVĚJŠÍ

Čtvrtletní zisk společnosti Ryanair klesl téměř o polovinu, ceny letenek se snížily

Oblíbená nízkonákladová letecká společnost Ryanair zaznamenala 46procentní pokles čtvrtletního zisku po zdanění, což vedlo k poklesu jejích akcií. Letecká společnost to přičítá nižšímu než očekávanému cenovému rozpětí letenek a načasování velikonoční sezóny.