Více
  18.8 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Walmart plánuje otestovat rozvoz potravin s pomocí chytrých chladičů

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Walmart v úterý uvedla, že otestuje donášku potravin do boxů s řízenou teplotou, které mohou zákazníci mít před svými domovy. Maloobchodní řetězec tak reaguje na nárůst online nakupování během pandemie. Informovala o tom agentura Reuters.

  Během lockdownu a karantén lidé uvítali možnosti bezkontaktního doručení a vyzvednutí objednávek za dveřmi svých domů. Pro mnoho obchodníků se tak jejich online podnikání znásobilo. Nejinak na tom byl i americký maloobchodní řetězec Walmart.

  Ten uvedl, že zákazníci v Bentonville v ústředí společnosti budou moci přijímat objednávky ze svých lokálních obchodů přímo do inteligentního chladiče umístěného mimo jejich domov.

  Box, který vyrobila společnost HomeValet, má dle Walmartu tři teplotní nastavení, a to pro skladování mražených potravin, chlazených potravin a potravin patřících do spíže.

  HomeValet se k tomu vyjádřila na Twitteru a označila to za budoucnost donášek domů.

  Společnost Walmart již dříve testovala dodávky zboží pomocí dronů. Lidé tak mohli dostat své zásilky potravin na příjezdové cesty, chodníky nebo dvorky domů. Maloobchodník tímto stylem testoval i doručování testovacích sad na covid-19.

  Společnost uvedla, že partnerství s firmou HomeValet by jí mohlo v budoucnu umožnit dodávat potraviny nepřetržitě.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama