Více
  19.9 C
  Czech
  Neděle, 14 srpna, 2022

  Čínský Xi’an po měsíční uzávěře obnovil lety

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Čínské město Xi’an dnes po měsíční uzávěře obnovilo leteckou dopravu. Z tamního letiště vzlétlo sedm letadel. Třináctimilionové město bylo uzavřené kvůli potvrzeným případům covidu-19 u víc než 2000 lidí.

  Dnes z tamního mezinárodního letiště vzlétlo sedm letadel a v neděli mají čtyři přistát.

  Město, jež leží asi 1000 kilometrů jihozápadně od Pekingu, bylo uzavřené od 22. prosince. Čínská vláda uplatňuje vůči nákaze nulovou strategii, v jejímž rámci se snaží izolovat každého nakaženého. Podobně jako Xi’an bylo po prvních zjištěných případech infekce koronavirem uzavřeno několik dalších měst.

  Za minulý den Čína ohlásila 63 dalších potvrzených infekcí, z nich deset je v Pekingu a šest v nedalekém Tchien-ťinu. Oficiálně má Čína s 1,4 miliardy obyvatel od začátku pandemie potvrzeno 105.547 nakažených a 4636 mrtvých.

  V Xi’anu ohlásili 9. prosince 2053 infikovaných. Všichni, kdo do města nyní přicestují, se musí prokázat negativním testem ne starším než 48 hodin. Na letiště nebudou vpuštěni lidé z rizikových oblastí. Úřady začaly uzávěru v částech města, kde se virus nevyskytl, zmírňovat 16. ledna.

  V ostatních čtvrtích lidé mohou vyjít stále jenom na nákup. Dlouhá uzávěra vyvolala kritiku a stížnosti na nedostatek potravin. Byl zveřejněn případ, kdy žena potratila před nemocnicí, která ji odmítla přijmout, protože se nebyla schopná prokázat platným testem na koronavirus.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama