26.3 C
Czech
Čtvrtek 28. září 2023

Nestlé vstupuje na trh brazilských luxusních cukrovinek

Společnost Nestlé kupuje většinový podíl v brazilském výrobci prémiové čokolády Grupo CRM. Švýcarská potravinářská skupina se snaží expandovat do luxusních cukrovinek.

Čína vyplácí odměnu, pokud je čerstvá nevěsta mladší 25 let

V čínském kraji zavedli nové opatření na podporu dřívějšího manželství. Vláda nabízí „peněžní odměnu“ pro páry, pokud je nevěsta ve věku 25 let nebo mladší.

Fox News: Joe Biden opět agresivně hájil svou hospodářskou politiku

Americký prezident Joe Biden v pořadu CBS „60 minut“ bagatelizoval inflační krizi ve Spojených státech. Uvedl, že meziměsíční sazba sotva stoupla, inflace v USA přitom dosáhla na 8,3 procenta. Jak upozornila americká televize Fox News, Biden pokračuje ve své agresivní snaze bránit vlastní hospodářskou politiku.

Americký prezident Joe Biden v pořadu „60 minut“ stanice CBS, na něhož upozornila televize Fox News, bagatelizoval americkou inflační krizi. Tvrdil, že meziměsíčně téměř nevzrostla.

„Pane prezidente, jak víte, minulé úterý roční míra inflace dosáhla 8,3 procenta. Akciový trh prudce klesl. Lidé jsou šokováni účty za potraviny. Co můžete udělat lépe a rychleji?“ tázal se korespondent za CBS Scott Pelley.

Biden urychleně odpověděl, že to potřebuje uvést do celé perspektivy a že míra inflace meziměsíčně vzrostla „jen o palec, skoro vůbec“.

Pelley ihned zareagoval: „Netvrdíte tedy, že 8,3 procenta je dobrá zpráva?“ „Ne, neříkám, že je to dobrá zpráva,“ odvětil americký prezident. „Ale předtím to bylo 8,2 procenta. „Chci říci, my jednáme tak, ať to najednou zní, můj bože, to šlo na 8,2 procenta.“

„Je to nejvyšší míra inflace, pane prezidente, za posledních 40 let,“ pokračoval Pelley. Biden reagoval se slovy o tom, že inflace se v posledních několika měsících téměř nezvýšila a že je téměř vyrovnaná. Uznal však, že ceny vzrostly.

Zákon o snižování inflace situaci nezmění

Tento rozhovor byl jedním z posledních pokusů Bidena agresivně hájit vlastní hospodářskou politiku, uvádí Fox News.

Bílý dům minulý týden schválil návrh zákona o snižování inflace. Ten má snížit ceny pro spotřebitele, kteří se stále více spoléhají na úvěry.

Zákon o snižování inflace však podle výzkumu Pensylvánské univerzity roční míru inflace sníží jen minimálně. Legislativa v příštích pěti letech podle studie sníží inflaci pouze o 0,1 procentního bodu.

Celkem 71 procent Američanů věří, že legislativa inflaci nijak neovlivní, případně ji zhorší. Vliv nebude mít podle experta na klima a prezidenta think-tanku Copenhagen Consensus Bjorna Lomborga ani na klimatickou krizi.

Zákon slibuje miliardové investice do klimatu a čisté energie. Do 80 let ovšem sníží globální oteplování o 0,016 stupně Celsia, v tom horším případě 0,005 stupně.

Sledujte nás na sítích

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

NEJNOVĚJŠÍ

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.