21.9 C
Czech
Čtvrtek 25. července 2024

CNN oznamuje rozsáhlou reorganizaci a snížení počtu zaměstnanců v souvislosti s digitální expanzí

CNN odhalila plány na významnou restrukturalizaci, která má posílit její digitální přítomnost a zároveň ovlivnit přibližně 100 pracovních míst. Tento krok je součástí širší strategie digitální transformace, kterou nastínil generální ředitel Mark Thompson. Cílem změn je zefektivnit provoz a vytvořit nové příležitosti k růstu a zároveň zdůraznit význam jednotného zpravodajství.

Přivítejte léto se Xiaomi a ušetřete při nákupu špičkových technologií!

Léto je tady a s ním přichází i tradiční slevová akce od Xiaomi! Užijte si léto naplno s těmi nejlepšími produkty, které vám zpříjemní horké letní dny. Do 28. července 2024, či do vyprodání zásob, máte jedinečnou příležitost pořídit si špičkové výrobky Xiaomi za fantastické ceny. Ať už hledáte nový mobil, chytré hodinky, sluchátka, bezpečnostní kamery nebo třeba elektrickou koloběžku, Xiaomi má nabídky, které by vám neměly uniknout.

Jak byl stvořen McDonald’s? Od skromných začátků ke globálnímu gigantu

Každý, kdo alespoň občas jí rychlé občerstvení, zná McDonald’s, globální řetězec, který provozuje více než 35 000 restaurací po celém světě. Málokdo však zná příběh jeho počátků a osobností, které tuto proslulou značku založily.

Společnost McDonald’s založili bratři Richard a Maurice McDonaldovi. Přestěhovali se do Kalifornie, aby hledali příležitosti, které se jim v Nové Anglii zdály nedostupné. Neuspěli ve filmovém průmyslu a začali provozovat drive-in restaurace.

V roce 1937 začali se stánkem s hot dogy v Kalifornii v USA. Stánek se stal u zákazníků hitem, což bratry přimělo k rozšíření podnikání. V roce 1940 otevřeli na jiném místě v Kalifornii větší stánek s hot dogy, který se nakonec zaměřil na nejoblíbenější položky: hamburgery, mléčné koktejly a hranolky.

Bratři prodali 14 franšíz, z nichž 10 se stalo provozními restauracemi, nepočítaje v to jejich původní provozovnu v San Bernardinu.

McDonald’s, jak ho známe dnes, však za svůj úspěch vděčí především Rayi Krocovi, americkému podnikateli, který se v roce 1955 stal partnerem bratrů McDonaldových. Kroca, který byl výhradním distributorem multimixéru ve Spojených státech, zaujala velká objednávka z jedné restaurace v kalifornském San Bernardinu. Po návštěvě restaurace zjistil, že se jedná o původní McDonald’s, který provozovali výhradně bratři McDonaldové.

Odkoupil firmu a zemřel jako milionář

Kroc byl tímto provozem ohromen, a tak bratrům navrhl partnerství a franšízing restaurace. V roce 1955 otevřel tři restaurace McDonald’s, včetně první franšízové restaurace v Illinois. Roku 1961 Kroc odkoupil bratry McDonaldovy za 2,7 milionu dolarů a získal výhradní práva na všechny pobočky McDonald’s. V roce 1961 se Kroc stal majitelem franšízy.

Krocovo čisté jmění v době jeho smrti v roce 1984 činilo 600 milionů dolarů, což dnes odpovídá 1,4 miliardy dolarů. Jeho příběh byl zachycen v životopisném filmu „Zakladatel“ z roku 2016.

Původní restaurace byla zbourána

Dnes je většina z 36 000 restaurací McDonald’s ve více než 100 zemích světa provozována formou franšízy. Investice do franšízy McDonald’s vyžaduje značné finanční závazky, přičemž potenciální výnosy se podle společnosti McDonald’s pohybují mezi 1,5 a 4,3 milionu liber ročně.

Původní restaurace McDonald’s v San Bernardinu již neexistuje, byla zbourána v roce 1972. Část původního nápisu „Golden Arches“ z roku 1953 však stále stojí. Nejstarší dnes existující restaurací McDonald’s je drive-up stánek s hamburgery v Downey v Kalifornii, který byl otevřen 18. srpna 1953.

Sledujte nás na sítích

Čtvrtletní zisk společnosti Ryanair klesl téměř o polovinu, ceny letenek se snížily

Oblíbená nízkonákladová letecká společnost Ryanair zaznamenala 46procentní pokles čtvrtletního zisku po zdanění, což vedlo k poklesu jejích akcií. Letecká společnost to přičítá nižšímu než očekávanému cenovému rozpětí letenek a načasování velikonoční sezóny.

NEJNOVĚJŠÍ

Čtvrtletní zisk společnosti Ryanair klesl téměř o polovinu, ceny letenek se snížily

Oblíbená nízkonákladová letecká společnost Ryanair zaznamenala 46procentní pokles čtvrtletního zisku po zdanění, což vedlo k poklesu jejích akcií. Letecká společnost to přičítá nižšímu než očekávanému cenovému rozpětí letenek a načasování velikonoční sezóny.