26.3 C
Czech
Čtvrtek 21. září 2023

Nestlé vstupuje na trh brazilských luxusních cukrovinek

Společnost Nestlé kupuje většinový podíl v brazilském výrobci prémiové čokolády Grupo CRM. Švýcarská potravinářská skupina se snaží expandovat do luxusních cukrovinek.

Čína vyplácí odměnu, pokud je čerstvá nevěsta mladší 25 let

V čínském kraji zavedli nové opatření na podporu dřívějšího manželství. Vláda nabízí „peněžní odměnu“ pro páry, pokud je nevěsta ve věku 25 let nebo mladší.

Japonsko ruší omezení pro cizince a podpoří domácí cestovní ruch

Japonsko ruší veškerá omezení pro turisty ze zahraničí. Ti budou moci od začátku října zemi navštívit bez víza a nutnosti cestovat skrze cestovní agenturu. Rovněž skončí platnost omezení denního počtu příjezdů do státu. Třetí největší světová ekonomika se tak snaží posílit jen a „zahojit své rány“ po covidu-19. Informovala o tom stanice BBC News a deník The Guardian.

Japonsko po dvou letech otevře bez omezení hranice zahraničním turistům. Od 11. října budou moci cestovat do země bez víz a bez nutnosti příjezdu skrze agenturu s průvodcem, napsal server stanice BBC.

Japonsko také ruší omezení týkající se maximálního počtu denních příjezdů do asijské země a třetí největší ekonomiky světa.

Pro Japonsko je turismus zásadní. Kvůli pandemii covidu-19 a absenci cizinců však ekonomika země, stejně tak jako domácí cestovní ruch, utrpěla ztráty.

Příliv zahraničních i domácích turistů bude vzpruha jak pro japonskou vládu, tak podniky a oproti dolaru slabý jen. Ten však proti němu klesl nejpomaleji za šest týdnů.

„Japonsko uvolní opatření pro ochranu hranic, aby bylo na stejné úrovni jako v USA,“ oznámil premiér Fumio Kišida. „A také obnoví bezvízový styk a individuální cestování.“

Země sice umožňovala přístup turistům ze zahraničí již od června, avšak pouze s potvrzením o negativním testu a v doprovodu průvodce. Zahraniční turisté navíc nyní mohou těžit ze slabého jenu.

Podpora domácího cestovního ruchu

Kišida rovněž oznámil benefity pro domácí cestovní ruch. Jednat se má o slevy na cestování a slevy pro zábavní parky, sportovní akce a hudební koncerty. Tato opatření slouží k povzbuzení lidí k utrácení a stimulaci ekonomiky.

Japonsko zaznamenalo celkem 42 600 úmrtí s covidem-19. To je výrazně nižší počet než v jiných zemích. Celkem 90 procent obyvatel Japonska ve věku 65 let a více prošlo třemi dávkami očkování.

Žádný zákon Japoncům nenařizuje nošení obličejové ochrany. Masky jsou však na veřejných místech všudypřítomné. Japonci jsou zvyklí nosit ochranu obličeje již z dob před pandemií covidu-19, připomněl deník The Guardian.

Opatření pro zahraniční turisty zmírnil také Tchaj-wan a Hongkong. Tchaj-wan ruší do poloviny října nutnost karantény po příjezdu do země, Hongkong od 26. září ruší nutnost hotelové karantény.

Sledujte nás na sítích

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

NEJNOVĚJŠÍ

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.