Více
  19.9 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Technické firmy se poohlížejí po přesunu výroby z Číny do Mexika

  Zdroj:Reuters

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Americko-čínská obchodní válka i pandemie koronaviru podnítila firmy přezkoumat své globální dodavatelské řetězce. Tchajwanští výrobci elektroniky Foxconn a Pegatron se tak poohlížejí po nových továrnách v Mexiku.

  Foxconn a Pegatron jsou známí jako dodavatelé několika výrobců telefonů včetně firmy Apple. Není jasné, s jakými společnostmi by v Mexiku pracovali, ale dle dvou zdrojů má Foxconn v plánu použít továrnu právě na výrobu iPhone. Jeden ze zdrojů však uvedl, že dosud neexistují žádné důkazy o přímém zapojení společnosti Apple do plánu.

  Foxconn pravděpodobně učiní konečné rozhodnutí o nové továrně koncem tohoto roku a poté začnou práce. To by mohlo v příštích několika letech znamenat miliardy dolarů nových investic do druhé největší ekonomiky Latinské Ameriky.

  Minulý měsíc také začala platit dohoda USMCA o volném obchodu mezi Mexikem, Spojenými státy a Kanadou. Ve prospěch Mexika hraje také jeho poloha i nízké mzdy. Trumpova administrativa navíc zkoumá finanční pobídky, aby podpořila firmy v přesunu výroby z Asie do Spojených států, Latinské Ameriky a Karibiku.

  Foxconn má v Mexiku již pět továren, které vyrábějí hlavně televizory a servery. Její možné rozšíření by podtrhlo postupný přesun globálních dodavatelských řetězců z Číny.

  O výstavbě továrny uvažuje i čínská společnost Luxshare Precision Industry, která je podle mediálních zpráv předním výrobcem Apple Airpods.

  „Světová továrna již neexistuje,“ uvedl předseda Foxconn Liu Young-way a dodal, že asi 30% produktů společnosti bylo nyní vyrobeno mimo Čínu a tento poměr by se mohl v budoucnu zvýšit.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama