Více
  19.9 C
  Czech
  Pondělí, 8 srpna, 2022

  Toyota více než zdvojnásobuje výhled zisku, prodeje aut v Číně opět stoupají

  Zdroj:Reuters

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Toyota v pátek více než zdvojnásobila odhad celoročního provozního zisku. Prodej vozidel v Číně, který negativně ovlivnila pandemie koronaviru, se opět zvýšil. V září vzrostl o 12,8%. Informovala o tom agentura Reuters.

  Japonská automobilka uvedla, že nyní očekává celoroční (do března 2021) provozní zisk 1,3 bilionu jenů (12,6 miliard dolarů). Jedná se o více než dvojnásobný nárůst oproti 500 miliardám (4,8 miliard dolarů), které předpovídala společnost dříve. Provozní zisk za předchozí finanční rok byl 2,47 bilionu jenů.

  Čísla již ukazují pokrok ve srovnání s dubnem až červnem, uvedla finanční ředitelka Kenta Kon. „Pokud porovnáte druhé čtvrtletí s prvním, můžete vidět dramatické oživení,“ dodala během online tiskového briefingu.

  Toyota očekává, že v letošním roce prodá 9,42 milionu automobilů. To je o 3,5% více než v předchozí předpovědi 9,1 milionu. Stále se ale jedná o značný pokles oproti loňským prodejům (10,46 milionu vozů).

  Čína je největším světovým trhem s automobily. Celkový prodej vozidel zde v září vzrostl o 12,8%, ačkoliv prodeje byly stále o 6,9% nižší než za stejné období před rokem.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama