26.3 C
Czech
Čtvrtek 21. září 2023

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

USA pravděpodobně omezí výrobu čipů Jižní Koreji v Číně

Spojené státy pravděpodobně omezí možnosti výroby pokročilých polovodičů vyráběných jihokorejskými společnostmi v Číně, řekl vysoký americký úředník. Washington spolupracuje se spojenci na omezení přístupu Pekingu k nejmodernějším technologiím. Informovala o tom agentura Reuters či Taipei Times.

USA pravděpodobně omezí možnosti výroby čipů společností Samsung Electronics Co a SK Hynix Inc v Číně, prohlásil podle agentury Reuters vysoký americký úředník.

V říjnu obdržely jihokorejské pobočky Samsung Electronics a SK Hynix, přední světoví výrobci paměťových čipů, roční odklad od vývozních omezení USA. Cílem omezení je mařit technologické ambice Pekingu a blokovat jeho vojenský pokrok.

„Pravděpodobně to bude omezení úrovní, na které mohou v Číně společnosti růst,“ řekl Alan Estevez, zástupce ministra pro průmysl a bezpečnost amerického ministerstva obchodu, když byl dotázán, co se stane po ukončení výjimky.

Bez prodloužení licence není jasné, jak by Samsung a Hynix postupovaly, píše server Taipei Times. Jsou totiž závislé na Číně jako klíčovém trhu a výrobním místě pro své paměťové čipy.

Přesná úroveň omezení není známá

Estevez, který dohlíží na omezení vývozu technologií do Číny, se vyjádřil ve čtvrtek na fóru pořádaném Centrem pro strategická a mezinárodní studia, think-tankem se sídlem ve Washingtonu.

„Pokud jste na jakékoli vrstvě NAND, zastavíme ji někde v tomto rozsahu,“ řekl Estevez s odkazem na typ paměťových čipů používaných v elektronických zařízeních, včetně smartphonů a serverů. Dodal, že vláda USA vede hluboký dialog s jihokorejskými výrobci čipů. Neupřesnil přesnou úroveň čipové technologie, na které by USA hledaly strop.

„Pracujeme s nimi na tom, abychom zajistili, že nepoškodíme společnosti našich spojenců. Zároveň budeme bránit čínské schopnosti budovat kapacity, které nás budou kolektivně ohrožovat,“ řekl.

Omezení by se mohlo dotknout společností Apple či Amazon

Jihokorejské ministerstvo průmyslu v pátek uvedlo, že mezi Jižní Koreou a Spojenými státy neproběhly žádné konkrétní diskuse o stanovení stropu na technologické úrovni.

„Jak Jižní Korea, tak Spojené státy se shodly na tom, že současné operace a budoucí investice jihokorejských výrobců čipů by neměly být narušeny,“ uvedlo ministerstvo průmyslu v prohlášení. Dodává, že jihokorejská vláda plánuje podrobně projednat prodloužení dovozu zařízení na výrobu čipů do Číny.

Společnosti Samsung Electronics ani SK Hynix se k tomu nevyjádřily.

Tyto dvě společnosti ovládají zhruba polovinu celosvětového trhu s paměťovými čipy NAND flash. V posledních desetiletích výrazně investovaly v Číně do výroby čipů, které jsou životně důležité pro zákazníky, včetně technologických gigantů Apple a Amazon.

Již dříve podle agentury Reuters jeden americký úředník připustil existenci dohody s Japonskem a Nizozemskem, aby tyto země zavedly nová omezení na vývoz nástrojů na výrobu čipů do Číny.

Sledujte nás na sítích

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

NEJNOVĚJŠÍ

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

3 KOMENTÁŘE

 1. Čína si navykla na to, že všechno dostane, všechno jí projde, ale. Je na čase si tu výrobu vzít zase zpět, a to nejenom pokročilých technologií, ale i obyčejných triček a obuvi. Hlavně ale léků. No a jsem zvědavý, jak za pár let nakrmí 400 mjl důchodců a 200 mil nezaměstnaných.

  • Bohužel tyto sankce už nic nezmění , můj názor je že se bohužel počítá s válkou . Výrobní prostředky na to bohužel ukazují.

  • Mohu se Vás zeptat, co všechno Čína dostala a od koho? Čína si vybudovala svoji pozici ve světě díky darům Západu nebo někoho jiného? To asi ne, že?
   Určitě, stejně jako Japonsko po druhé světové válce, toho i Čína od Západu hodně okopírovala, ale na špici světové ekonomiky – i když s vlastní formou komunismu (zvláštní, že?) – se dostala naprosto sama. Možná hlavně na úkor svých lidí, každopádně na základě disciplíny, která je Asiatům blízká, na rozdíl od rozmazlených fracků západní Evropy, kteří se dnes umí jen cítit ublíženě a křičet, že Rusům neprojde Ukrajina, Severokorejcům zbraně, Iránu jádro a Číně technologie… Pláčete na špatném hrobě. V podstatě veškerou výrobu oděvů, léků a technologií do Číny přivezl Západ. Nikoli jako dar, ale jako mamon, jako byznys, ze kterého chtěli ždímat stále více a proto připravili o práci i vlastní lidi ve vlastních zemích a jak jinak než „ze soucitu“ zaměstnali ty chudé v Číně, ale zároveň i ty chytré… Ty tam totiž mají také. A zřejmě chytřejší, než jsme my. Protože to my nosíme ta trička z Číny, my jezdíme v jejich autech a my baštíme jejich prášky… A když nám je náhodou z nějakého důvodu nepošlou, tak to MY jsme v…. víte kde 😉
   A pokud jste zvědavý na to, co bude za pár let, tak v případě, že nás všechny nepohltí AI nebo nezažijete poslední třetí světovou, poznáte zřejmě naprostý rozmach východních společností, kterým možná budeme vděčni za to, že s námi nejednají tak, jako dříve Západ s nimi…
   Zkuste si něco přečíst o tom, co je to dnes BRICS, jaké zastávají a na jaké bázi budují obchodní vztahy a kolik zemí se k nim přidává. A zvažte, zda-li nám pomůže štěkot psů za plotem vlastního ega a falešné morálky nebo prozření, že svět se už netočí jak točil se dříve. Hodně štěstí nám všem.

Comments are closed.