25.8 C
Czech
Pátek 29. září 2023

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

Akcionáři Twitteru schválili dohodu o jeho odkoupení za 44 miliard dolarů

Akcionáři schválili v hlasování odkoupení společnosti Twitter Elonem Muskem za 44 miliard dolarů. Investoři tak dali Twitteru zelenou v donucení nejbohatšího muže světa dodržet dohodu, od níž odstoupil v květnu. Soudní proces začne v říjnu, informují BBC News a Al Jazeera.

Akcionáři odhlasovali schválení dohody o prodeji Twitteru Elonu Muskovi, čímž dali společnosti zelenou, aby k tomu miliardáře prostřednictvím říjnového soudu ve státě Delawere donutila, napsala stanice BBC na svém webu.

Rozhodnutí padlo během úterního krátkého konferenčního hovoru s investory ze sídla společnosti v San Franciscu. Web Al Jazeera píše, že rozhodnutí akcionářů prakticky odkázalo výsledek na blížící se soud.

Twitter odsouhlasil svůj prodej Muskovi v dubnu za 44 miliard dolarů. Situace se změnila poté, co Twitter odmítal Muskovi poskytnout reálná data o počtu robotů mezi aktivními denními uživateli.

Podle generálního ředitele Twitteru jich má být méně než 5 procent, Musk však uvádí číslo větší než 20 procent, přičemž není zřejmé, jak k němu došel.

Twitter podal na Muska, který v květnu oznámil odstoupení od dohody, žalobu. Muskovi hrozí pokuta ve výši jedné miliardy dolarů. Společnost ovšem primárně hodlá Muska přinutit k dodržení dohody.  

Twitter je za bezpečnostními standardy desetiletí pozadu

Hlasování akcionářů přišlo krátce poté, co bývalý bezpečnostní poradce Twitteru Pieter Zatko svědčil ve Washingtonu před soudním výborem Senátu o údajných bezpečnostních nedostatcích populární sociální sítě.

Zatko americkým zákonodárcům sdělil, že Twitter uvádí veřejnost v omyl. Není totiž natolik bezpečný, jak tvrdí.

Twitter je údajně za bezpečnostními standardy desetiletí pozadu. Firma zareagovala prohlášením, že bývalého bezpečnostního poradce vyhodila. Jeho tvrzení jsou přitom údajně nepřesná.

Zatko již dříve podpořil Muska, když řekl, že Twitter skutečně obsahuje více spamu a falešných účtů, než přiznává. To však v úterý před zákonodárci již nerozvedl.

Podle soudce se budou moci Muskovi právníci o tvrzení Zatkoa opřít. To miliardáři hraje do karet. Zatko totiž zmiňuje otázky ohledně národní bezpečnosti. Není přitom oficiální součástí Muskovi dohody o odkoupení Twitteru a ani jeho pokusem od dohody odstoupit.

Sledujte nás na sítích

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

NEJNOVĚJŠÍ

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.