25.8 C
Czech
Pátek 29. září 2023

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

Elon Musk poslal Twitteru další dopis o odstoupení od dohody

Miliardář Elon Musk zaslal společnosti Twitter další dopis, v němž požaduje ukončení dohody o převzetí za 44 miliard dolarů. Do dokumentu zahrnul tvrzení bývalého šéfa bezpečnosti Twitteru, podle něhož sociální síť upřednostnila růst uživatelské základny před omezením falešných účtů a ve svých řadách má zahraniční špiony. Informovala o tom agentura Reuters, server The Indian Express a další média.

Nejbohatší muž světa Elon Musk podle agentury Reuters zaslal společnosti Twitter další dopis o ukončení dohody o převzetí společnosti za 44 miliard dolarů. Potřeboval totiž zahrnout nové skutečnosti od bývalého šéfa bezpečnosti Twitteru Peitera Zatka.

Zatko minulý týden v dopise zaslaném americkým úřadům tvrdil, že Twitter upřednostnil růst uživatelské základny před snahou omezit falešné účty na sociální síti a že Twitter předkládá nepravdivý bezpečnostní plán.

Pokud jsou tyto informace pravdivé, pak Twitter porušil některá ustanovení dohody o fúzi.

Twitter ve svém regulačním podání rovněž uvedl, že nové oznámení o ukončení akvizice je dle stanovených podmínek této dohody neplatné a nesprávné.

Soud už je za rohem

Zatko v dopise, o němž jako první informovala americká televize CNN a deník The Washington Post, uvedl, že mezi současnými zaměstnanci Twitteru mohou figurovat zahraniční špioni.

Společnost vykreslil jako chaotickou, zaměstnanci totiž mají přístup k řídícím prvkům platformy a nejcitlivějším informacím bez adekvátního dohledu.

Dokument Zatka hraje Muskovi do karet. Mohl by pětidenní soudní proces, který započne 17. října v Delaware Court of Chancery Courthouse, obrátit v jeho prospěch.

Server The Indian Express připomíná, že Musk od dohody odstoupil v červnu kvůli sporu ohledně počtu falešných účtů mezi aktivními denními uživateli.

Vedení Twitteru mělo údaje o takzvaných „robotech“ opakovaně odmítnout poskytnout či o tom mlžit. Twitter Muska následně obžaloval.

Generální ředitel společnost Parag Agrawal uváděl, že počet falešných účtů mezi aktivními denními uživateli je nižší než 5 procent. Musk tvrdil, že jich je více než 20 procent. Není ovšem jasné, jak k takovým závěrům došel.

Twitter se snaží Muska přimět k naplnění dohody. Muskovi hrozí miliardová pokuta za její nedodržení.

Sledujte nás na sítích

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

NEJNOVĚJŠÍ

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.