Více
  24.3 C
  Czech
  Pondělí, 8 srpna, 2022

  AstraZeneca koupí společnost Alexion, chce posílit svou pozici v oblasti imunologie

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Britská farmaceutická společnost AstraZeneca je jedním z průkopníků vývoje vakcíny proti covid-19. Nyní souhlasila s nákupem amerického výrobce léků Alexion Pharmaceuticals za 39 miliard dolarů. Chce tak posílit svou pozici v oblasti imunologie a vzácných onemocnění. Informovala o tom agentura Reuters.

  Společnost v sobotu uvedla, že akcionáři Alexionu obdrží za každou akcii společnosti Alexion 60 dolarů v hotovosti a 2,1243 amerických depozitních akcií (ADS) společnosti AstraZeneca.

  Na základě referenční průměrné ceny ADR (americké depozitní certifikáty) ve výši 54,14 dolarů to znamená celkovou cenu 175 dolarů za akcii.

  Akcie společnosti Alexion v pátek uzavřely kolem 121 dolarů za kus.

  „Tato akvizice nám umožňuje posílit naši přítomnost v oblasti imunologie,“ uvedl v prohlášení výkonný ředitel AstraZenecy Pascal Soriot. Alexion dle něj přináší život měnící výhody pacientům se vzácnými onemocněními.

  Britská společnost uvedla, že představenstvo obou společností schválilo dohodu, která má být podle očekávání uzavřena ve třetím čtvrtletí roku 2021. Dohoda podléhá schválení regulačními orgány a akcionáři.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama