Více
  24.9 C
  Czech
  Středa, 17 srpna, 2022

  Chanel zakázal prodej svého luxusního zboží Rusům v zahraničí

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Luxusní kosmetická a módní značka Chanel neprodává své zboží ruským osobám, které s ním chtějí odcestovat zpět do své země. Moska, včetně některých zákazníků, společnost kritizují za to, že je protiruská a hrozí jí bojkotem. Firma uvádí, že pouze dodržuje sankce Evropské unie (EU) zakazující prodej luxusního zboží do Ruska v hodnotě přesahující 300 eur. Děje se tak poté, co Chanel v Rusku zavřel své kamenné prodejny, píše BBC. 

  Francouzský kosmetický a módní gigant Chanel čelí kritice, že je protiruský a podléhá rusofobii. Zakázal totiž prodej svých produktů Rusům v zahraničí, kteří s nimi chtějí odcestovat zpět do vlasti. 

  Společnost Chanel pro BBC řekla, že pouze dodržuje sankce EU zakazující prodej luxusního zboží jednotlivcům v hodnotě přesahující 300 eur (asi 7000 Kč), kteří jej hodlají používat v Rusku. 

  „Dodržujeme všechny zákony platné pro naše operace a zaměstnance po celém světě, včetně zákonů o obchodních sankcích,” uvedla v prohlášení firma. „Z toho důvodu jsme zvolili proces, v němž zveme klienty, u kterých neznáme trvalé bydliště, aby potvrdili, že kupované položky nebudou používány v Rusku.”

  Děje se tak poté, co Chanel s mnoha dalšími značkami zavřel všechny své prodejny v Rusku kvůli válce na Ukrajině. Patří mezi ně také LVMH, Hermés a Kering. Rusko také opustili technologičtí giganti jako Samsung a Apple. 

  Chanel nerespektuje nás, my jeho také ne

  Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zakharova začátkem týdne uvedla, že si řada ruských blogerů stěžuje na odmítnutí v prodejnách Chanel v zahraničí. Společnost obvinila z toho, že se připojila k rusofobní kampani za zrušení Ruska. 

  Ruská influencerka Anna Kalashnikova si údajně nemohla koupit produkty Chanel v Dubaji kvůli podezření, že jakožto známá celebrita se zbožím odcestuje zpět do země. 

  „Západní butiky žádají identifikační údaje. Pokud máte ruské číslo, prodají vám zboží jen pod příslibem, že si jej nevezmete do Ruska a nebudete ho tam nosit,” uvedla Kalashnikova na svém Instagramu a dodala, že je to rusofobie v akci. 

  Ruská modelka Victoria Bonya zase ve videu zveřejněném na Instagramu rozřezává něco, co vypadá jako kabelka Chanel. „Pokud Chanel nerespektuje své klienty, proč musíme respektovat my jeho?” řekla v záznamu. 

  „V současné době pracujeme na zlepšení tohoto přístupu a omlouváme se za jakékoliv nedorozumění, které to mohlo způsobit,” vyjádřila se k tomu společnost. „Uvítání všech našich klientů v prodejnách bez ohledu na to, odkud pocházejí, je pro Chanel prioritou.”

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama