26.3 C
Czech
Čtvrtek 21. září 2023

Nestlé vstupuje na trh brazilských luxusních cukrovinek

Společnost Nestlé kupuje většinový podíl v brazilském výrobci prémiové čokolády Grupo CRM. Švýcarská potravinářská skupina se snaží expandovat do luxusních cukrovinek.

Čína vyplácí odměnu, pokud je čerstvá nevěsta mladší 25 let

V čínském kraji zavedli nové opatření na podporu dřívějšího manželství. Vláda nabízí „peněžní odměnu“ pro páry, pokud je nevěsta ve věku 25 let nebo mladší.

Coca-Cola tržbami překvapila analytiky, zdražování spotřebitele neodradilo

Americký gigant Coca-Cola překonal tržbami v prvním letošním čtvrtletí odhady analytiků nehledě na zdražování svých nealkoholických nápojů. Společnost totiž kromě PepsiCo nemá v tomto odvětví téměř žádnou konkurenci, díky čemuž nepociťuje takový tlak ze strany spotřebitelů. Informuje o tom agentura Reuters.

Americký výrobce nealkoholických nápojů Coca-Cola překonal v pondělí odhady analytiků z Wall Street. V anketě společnosti Refinitiv uváděli, že tržby v prvních třech letošních měsících dosáhnou 10,80 miliardy dolarů (asi 244 miliard korun).

Tržby společnosti ale v meziročním srovnání vzrostly v tomto období o 5 procent na 10,98 miliardy dolarů (asi 234 miliardy korun), píše Reuters. Firma uvedla, že průměrné prodejní ceny vzrostly o 11 procent a globální jednotkové objemy o 3 procenta.

Po oznámení těchto výsledků vzrostly akcie Coca-Coly o 1 procento. Společnost zaznamenala o své produkty zájem nehledě na zdražování spotřebního zboží v důsledku pandemií narušených dodavatelských řetězců a války na Ukrajině.

Zdražování energií zvedlo náklady na provoz firmám. Inflační tlaky na domácnosti kromě toho vedly k požadavkům na vyšší mzdy, což se také promítlo do zdražování položek. Coca-Cola je však ve výhodném postavení.

Nejistý letošní rok

Coca-Cola nemá na trhu kromě americké společnosti PepsiCo v podstatě žádnou konkurenci. Obě firmy mají dohromady téměř dominantní postavení na světovém trhu sycených nástrojů, píše dále Reuters.

Oba výrobci proto nepociťují tak silný tlak ze strany spotřebitelů a pokles poptávky. Generální ředitel Coca-Coly James Quincey ale přiznal nejistotu ohledně letošního roku. „Existuje nejistota ohledně toho, jak se spotřebitelské prostředí nakonec vyvine,“ řekl.

Válka na Ukrajině totiž stále trvá, přičemž čínská spotřeba s průmyslem a službami se teprve zotavuje po přísných pandemických restrikcích. Coca-Cola kvůli tomu oznámila zvyšování cen svých nealkoholických nápojů už v únoru.

Provozní marže Coca-Coly v prvním letošním čtvrtletím klesly na 30,7 procenta z loňských 32,5 procenta kvůli vyšším provozním nákladům, zvýšeným výdajům na marketing, investicím a vlivu silného dolaru.

Sledujte nás na sítích

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

NEJNOVĚJŠÍ

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.