18.6 C
Czech
Úterý 18. června 2024

Kontroverze kolem zákazu spalovacích motorů po roce 2035 rozděluje Evropu a zvyšuje tlak na politiky

O budoucnosti automobilového průmyslu se vedou zvýšené debaty v souvislosti se schváleným zákazem prodeje nových aut se spalovacím motorem po roce 2035. Toto opatření vyvolává silné emoce a rozděluje veřejnost i politickou scénu napříč evropskými státy, včetně Německa.

Telefony Redmi Note 13: Teď si vybere každý a za skvělou cenu!

Už jste slyšeli o řadě Redmi Note 13? Xiaomi nedávno přišlo na trh s pěticí našlapaných mobilů, které rozhodně stojí za pozornost. Od nejvýkonnějšího Redmi Note 13 Pro+ 5G až po cenově dostupný základní model, si každý najde svého ideálního parťáka.

Disney poprvé porazil v počtu předplatitelů Netflix

Disney podle nové zprávy překonal v druhém čtvrtletí v počtu předplatitelů Netflix, což vedlo k nárůstu akcií společnosti. Podle analytiků se ve „streamovacích válkách“ jedná o klíčový moment. Disney+ má podle nich více prostoru k růstu než Netflix. Společnost do Disney+ přidá reklamy, píší na The Guardian a BBC.

Zábavní společnost Disney oznámila u svých třech streamovacích platforem 221,1 milionu předplatitelů, čímž překonala Netflix s 220,7 milionem předplatitelů. Disney provozuje streamovací službu pro dospělé Hulu, sportovní ESPN+ a Disney+.

Firma uvedla, že poptávka po streamovací službě Disney+ zůstává nehledě na okolnosti silná. Ve druhém letošním čtvrtletí podle deníku The Guardian získala 14,4 milionu předplatitelů. Tyto výsledky překonaly veškerá očekávání analytiků.

Streamovací platformě k plusovým hodnotám pomohl například seriálový trhák Obi-Wan Kenobi a Ms. Marvel od Marvelu.

Netflix naopak koncem minulého měsíce informoval o další ztrátě téměř milionu předplatitelů. V dubnu službu opustilo 200 000 předplatitelů. Jednalo se o první exodus předplatitelů Netflixu.

Pandemie nemoci covid-19 hrála streamovacím službám do karet. Jakmile se ovšem opatření rozvolnila a lidé více tráví čas venku, o streamovací platformy začal zájem opadat.

Disney+ zavede reklamy

Finanční výsledky za druhé čtvrtletí má Disney spíše smíšené. Jeho tržby vzrostly v meziročním srovnání o 26 procent na 1,5 miliardy dolarů. Po zveřejnění těchto výsledků zaznamenal nárůst akcií o 6 procent.

Streamovací služby zábavního giganta však vykázaly ztrátu 1,1 miliardy dolarů. Disney podle vyjádření letos očekává v oblasti streamování další ztráty. Finanční polštář mu ovšem poskytují jeho zábavní parky.

Vedoucí pracovníci firmy podle stanice BBC neočekávají, že zákazníky Disney odradí globální růst cen. Rovněž Disney zaznamenal velký zájem ze strany inzerentů.

Analytik společnosti PP Foresight Paolo Pescatore zprávu o počtu předplatitelů Disney označil za „klíčový moment ve streamovacích válkách“. Podle něj má aktuálně Disney+ více prostoru k růstu než jeho rival Netflix.

„Tyto výsledky pevně podtrhují mé přesvědčení, že Disney se nachází v jiné fázi růstu než Netflix,“ potvrdil Pescatore.

Disney rovněž oznámil prosincové zavedení reklam v Disney+. Předplatné s reklamami bude stát stejně jako dosud, tedy 7,99 dolaru měsíčně. Poplatek za službu bez reklam se však zvýší na 10,99 dolarů měsíčně.

Sledujte nás na sítích

Odměny zakladatele Tesly překonají rekordy v historii amerických firem

Zakladatel společnosti Tesla a miliardář Elon Musk obdrží bezprecedentně největší kompenzační balíček v historii amerických firem. Tato informace byla odhalena v nedávném podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.

NEJNOVĚJŠÍ

Odměny zakladatele Tesly překonají rekordy v historii amerických firem

Zakladatel společnosti Tesla a miliardář Elon Musk obdrží bezprecedentně největší kompenzační balíček v historii amerických firem. Tato informace byla odhalena v nedávném podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.