16.7 C
Czech
Pátek 29. září 2023

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

Elon Musk: Je čas rozloučit se s logem Twitteru

Majitel Twitteru Elon Musk se nechal slyšet, že se chce zbavit ptačího loga Twitteru a nahradit ho „X“. Musk má však také za sebou historii prohlášení, která nejsou míněna vážně. Informace přinesla agentura Reuters či server BBC.

Majitel Twitter Inc Elon Musk v neděli naznačil, že udělá více pro to, aby společnost sociálních médií posunul novým směrem. A to rebrandingem, který nahradí její dobře známé logo modrého ptáka znakem X poté, co uznal, že inzerenti se vracejí pomalu.

Změna, která nebyla na webu v neděli večer patrná, následovala po Muskově nedávném přiznání, že příjmy z reklamy zůstávají téměř poloviční než kdysi. A peněžní tok Twitteru byl v důsledku toho a velkého dluhového zatížení negativní, informovala agentura Reuters.

Musk, který změnil název firmy na X Corp, řekl, že nahrazení „mělo být provedeno již dávno“. Podle zpráv chce miliardář vytvořit „super aplikaci“ s názvem „X“, která je podobná čínskému WeChatu.

Z modré na černou

Miliardář Musk v nedělním příspěvku uvedl, že chce změnit logo Twitteru a dotazoval se milionů svých sledujících, zda by upřednostnili změnu barevného schématu webu z modré na černou. Zveřejnil obrázek stylizovaného X na černém pozadí s tematikou vesmíru.

„A brzy se rozloučíme se značkou Twitter a postupně se všemi ptáky,“ tweetoval. Později ve zvukovém chatu Twitter Spaces odpověděl „Ano“ na otázku, zda se logo Twitteru změní, a dodal, že „to mělo být provedeno už dávno“, cituje server BBC.

Pro mnoho lidí v Asii byly super-aplikace včetně indické PayTM a indonéské GoJek v posledních několika letech důležitou součástí každodenního života. Aplikace umožňují uživatelům platit za služby prostřednictvím finančního systému.

WeChat je platforma pro zasílání zpráv a sociálních médií, která se vyvinula v jednu z největších aplikací v regionu, pokud jde o rozsah služeb a počet uživatelů. V loňském roce se odhadovalo, že jen v Číně má 1,29 miliardy uživatelů.

Od té doby, co Musk koupil Twitter v říjnu 2022, společnost změnila svůj obchodní název na X Corp. Web Twitteru říká, že jeho logo znázorňující modrého ptáka je „naším nejznámějším aktivem“. „Proto to tak chráníme,“ stojí na webu.

Firma v dubnu dočasně nahradila logo Dogecoinovým psem Shiba Inu, což pomohlo zvýšit tržní hodnotu meme coinu.

Společnost Twitter byla kritizována uživateli i obchodníky, když Musk začátkem tohoto měsíce oznámil, že bude existovat limit na počet tweetů za den, které mohou různí majitelé účtů přečíst. Denní limity pomohly v růstu konkurenční služby Threads vlastněné společností Meta, která dosáhla více než 100 milionů registrací za pět dní od spuštění.

Poslední komplikací Twitteru byla žaloba podaná minulé úterý, která tvrdí, že firma dluží bývalým zaměstnancům odstupné ve výši nejméně 500 milionů dolarů. Od té doby, co ji pan Musk koupil, společnost propustila více než polovinu své pracovní síly.

Sledujte nás na sítích

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

NEJNOVĚJŠÍ

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.