25.4 C
Czech
Úterý 18. června 2024

Neodolatelné slevy až 5 250 Kč: Xiaomi zlevňuje mobily, vysavače i koloběžky

Od smartphonů až po domácí pomocníky, Xiaomi zlevňuje všechno. Xiaomi Fan Festival přináší slevy na vlajkovou loď Xiaomi 14 Ultra i na nejlevnější modely Redmi. Výhodně pořídíte robotické vysavače, tablety, chytré hodinky i populární fritézu Air Fryer. Ušetříte až 5 250 Kč.

Jídlo zdarma, ping pong či budování zahrad. Šéfové se snaží dostat lidi zpět do kanceláří

Šéfové vymýšlejí více pobídek, včetně bezplatného jídla, ping pongu a „kontemplativních prostor“, když se snaží dostat zaměstnance zpět do kanceláří. Obavy z cen pohonných hmot a dojíždění do práce celosvětově tlačí docházku opačným směrem. Článek přinesla agentura Reuters.

Hybridní pracovní zásady byly zavedeny v celém odvětví během pandemie covid-19. Podle agentury Reuters ale momentálně docházka celosvětově zaostává za očekáváním.

S rychle rostoucími výdaji, jako je palivo a jídlo, mají pracovníci další důvod, proč se snažit pracovat z domu. To představuje pro zaměstnavatele výzvu, jak zvýšit přitažlivost kancelářské práce.

„Zaměstnavatelé udělali hodně pro to, aby byla kancelář atraktivnější a účelnější,“ řekla agentuře Reuters Kathryn Wylde, výkonná ředitelka Partnership for New York City, s odkazem na řadu výhod od jídla zdarma po zlepšení společenského prostoru pomocí pingpongových stolů.

Lidé si zvykli na práci z domu

Globální průzkum mezi téměř 80 000 zaměstnanci, který provedla poradenská společnost Advanced Workplace Associates (AWA), však ukázal, že zaměstnanci nedodržují hybridní pracovní docházku. Tam kde organizace mají zásady vyžadující dva, dva nebo tři či tři dny v kanceláři, je docházka 1,1 dne, 1,6 dne a 2,1 dne.

„Důvod, proč lidé nechodí do kanceláří, je ten, že si zvykli na životní styl a strukturu nákladů, která jim vyhovuje,“ říká Andrew Mawson, výkonný ředitel AWA.

Zatímco mladší zaměstnanci finančního sektoru si uvědomují, jak může práce na dálku ovlivnit kariérní postup, uchazeči o zaměstnání často upřednostňují práci na dálku.

Od začátku srpna 80 % lidí hledajících práci v oblasti financí na Flexa, globální online platformě, která uživatelům umožňuje vyhledávat pracovní pozice na základě flexibilních pracovních preferencí, upřednostnilo práce „na dálku“ nebo „na prvním místě na dálku“. To je od března nárůst o 33 %, řekl mluvčí Flexa.

Zaměstnavatelé tedy vymýšlejí způsoby, jak zatraktivnit práci v kanceláři. Přidávají více „kontemplativního prostoru“, jako jsou vnitřní zahrady, knihovny nebo neformální prostory s měkkým nábytkem.

Kancelář jako hotel

Jedna obchodní firma se sídlem v Británii začala poskytovat sprchy, prostory pro spánek a prádelny pro zaměstnance, kteří pracují dlouho do noci. Informaci poskytl Leeson Medhurst, ředitel strategie společnosti Peldon Rose, která navrhuje kanceláře pro podniky.

„Náš klient řekl ‚budeme pohlížet na naši kancelář jako na hotel‘. Uspokojují potřeby zaměstnanců, ne nutně finanční potřeby společnosti,“ řekl.

Ti, kteří se nejvíce brání návratu do kanceláře, jsou lidé, kteří se přestěhovali na předměstí a dlouho dojíždějí, uvedl Wylde Partnership for New York City. S největší pravděpodobností se v kancelářích objeví mladší zaměstnanci. „Mladí lidé si uvědomují, že jejich kariérní postup bude záviset na vztazích v kanceláři,“ řekl Wylde.

Chris Gardner, jeden z generálních ředitelů londýnské realitní společnosti Atelier, uvedl, že slábnoucí britská ekonomika a rostoucí náklady na energie pravděpodobně přivedou ty, kteří se obávají propouštění, do kanceláře rychleji než bezplatné občerstvení nebo jiné pobídky.

„Pokud se podle očekávání ekonomika později v tomto roce zhorší, pak bude prezentace a zviditelnění v kanceláři důležitější,“ řekl.

Sledujte nás na sítích

Odměny zakladatele Tesly překonají rekordy v historii amerických firem

Zakladatel společnosti Tesla a miliardář Elon Musk obdrží bezprecedentně největší kompenzační balíček v historii amerických firem. Tato informace byla odhalena v nedávném podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.

NEJNOVĚJŠÍ

Odměny zakladatele Tesly překonají rekordy v historii amerických firem

Zakladatel společnosti Tesla a miliardář Elon Musk obdrží bezprecedentně největší kompenzační balíček v historii amerických firem. Tato informace byla odhalena v nedávném podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.