9.7 C
Czech
Sobota 2. března 2024

Britský poštovní skandál století: Ministryně obchodu obviňuje bývalého šéfa pošty ze lži

Britská ministryně obchodu Kemi Badenoch obvinila bývalého předsedu poštovního úřadu Henryho Stauntona ze lži ohledně řešení skandálu Horizon. Spor vznikl poté, co Staunton v rozhovoru prohlásil, že mu vysoký vládní úředník dal pokyn, aby odložil výplatu kompenzací pro podřízené poštmistry a umožnil tak konzervativcům "dokulhat" do příštích voleb.

Fujitsu získala zakázky za více než 3,4 miliardy liber navzdory roli v poštovním skandálu, který zničil stovky životů

Japonská nadnárodní IT společnost Fujitsu údajně od roku 2019 získala s organizacemi napojenými na ministerstvo financí ve Velké Británii zakázky v hodnotě přes 3,4 miliardy liber. A to navzdory svému zapojení do skandálu s chybou v systému Post Office, vyplývá ze zjištění poslanců parlamentu.

Juul Labs musí zaplatit přes 400 milionů dolarů kvůli rozšíření vapingu mezi nezletilými

Americký výrobce elektronických cigaret Juul Labs zaplatí podle dohody pokutu ve výši 438,5 milionu dolarů za nárůst vapingu mezi nezletilými. V jeho reklamách přitom nesmějí vystupovat osoby mladší 35 let. Společnosti také hrozí prodej všech produktů v USA, informují BBC a AL Jazeera.

Americký výrobce elektronických cigaret Juul Labs musí na základě dohody uhradit pokutu ve výši 438,5 milionu dolarů. Tím skončí vyšetřování jejího marketingu. Společnost totiž podle BBC News čelila obviněním z rozšíření vapingu mezi nezletilými.

Vyšetřování zjistilo, že společnost „neúnavně prodávala vapingové produkty nezletilé mládeži“. To je ale v USA nezákonné, uvedl generální prokurátor William Tong ve státě Connecticut.

Podle federálního průzkumu z roku 2019 používala elektronické cigarety až čtvrtina středoškoláků. Za to byla obviňována právě společnost Juul Labs, která se stala v tomto segmentu na americkém trhu jednou z předních firem.

Výrobce čelí soudním sporům v dalších státech a také soukromým žalobám jednotlivých rodin.

Juul Labs považuje rozhodnutí za důležitou součást úsilí společnosti o vyřešení „problémů z minulosti“.

Juul Labs však čelí ještě většímu problému

Dohoda, která se týká 38 amerických států, rovněž omezuje marketing Juul Labs. V reklamách například nesmějí vystupovat herci mladší 35 let.

Společnost Juul Labs rovněž podle serveru AL Jazeera souhlasila s omezením určujícím, kde mohou být její produkty prodávány, s omezením online prodeje a ověřováním věku zákazníků.

„Nedělám si žádné iluze a nemohu tvrdit, že to zastaví vaping mládeže,“ tvrdí Tong. „Epidemie pokračuje,“ dodal s tím, že však omezili hlavního pachatele a lídra na trhu, tedy Juul Labs.

Společnost však čelí dalšímu, možná ještě horšímu problému. Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv v červnu oznámil, že zakáže ve Spojených státech prodej produktů Juul Labs kvůli nedostatečným údajům o jejich dopadu na lidské zdraví.

Tohle opatření ovšem stále nevešlo v platnost, aby měla společnost Juul Labs možnost se proti němu odvolat.

Peníze bude firma Juul Labs splácet po dobu šesti až deseti let. Obnos poslouží v boji proti užívání tabáku.

Sledujte nás na sítích

Telefony Redmi Note 13: Teď si vybere každý a za skvělou cenu!

Už jste slyšeli o řadě Redmi Note 13? Xiaomi nedávno přišlo na trh s pěticí našlapaných mobilů, které rozhodně stojí za pozornost. Od nejvýkonnějšího Redmi Note 13 Pro+ 5G až po cenově dostupný základní model, si každý najde svého ideálního parťáka.

NEJNOVĚJŠÍ

Telefony Redmi Note 13: Teď si vybere každý a za skvělou cenu!

Už jste slyšeli o řadě Redmi Note 13? Xiaomi nedávno přišlo na trh s pěticí našlapaných mobilů, které rozhodně stojí za pozornost. Od nejvýkonnějšího Redmi Note 13 Pro+ 5G až po cenově dostupný základní model, si každý najde svého ideálního parťáka.