25.4 C
Czech
Úterý 18. června 2024

McDonald’s přišel v Evropě o ochrannou známku na kuřecí Big Mac

Společnost McDonald's utrpěla výrazný právní neúspěch, když prohrála spor o ochrannou známku s irským řetězcem rychlého občerstvení Supermac's. Nejvyšší soud Evropské unie rozhodl, že McDonald's nemůže pro své kuřecí hamburgery používat výhradně výraz „Big Mac“.

Britská banka Standard Chartered, hlavní sponzor Liverpoolu a teroristických skupin?

Standard Chartered, banka se sídlem v Londýně a zaměřením na Asii, čelí novému obvinění ze zprostředkování bankovních transakcí v hodnotě miliard dolarů pro Írán a různé teroristické skupiny včetně Hamásu.

Juul Labs musí zaplatit přes 400 milionů dolarů kvůli rozšíření vapingu mezi nezletilými

Americký výrobce elektronických cigaret Juul Labs zaplatí podle dohody pokutu ve výši 438,5 milionu dolarů za nárůst vapingu mezi nezletilými. V jeho reklamách přitom nesmějí vystupovat osoby mladší 35 let. Společnosti také hrozí prodej všech produktů v USA, informují BBC a AL Jazeera.

Americký výrobce elektronických cigaret Juul Labs musí na základě dohody uhradit pokutu ve výši 438,5 milionu dolarů. Tím skončí vyšetřování jejího marketingu. Společnost totiž podle BBC News čelila obviněním z rozšíření vapingu mezi nezletilými.

Vyšetřování zjistilo, že společnost „neúnavně prodávala vapingové produkty nezletilé mládeži“. To je ale v USA nezákonné, uvedl generální prokurátor William Tong ve státě Connecticut.

Podle federálního průzkumu z roku 2019 používala elektronické cigarety až čtvrtina středoškoláků. Za to byla obviňována právě společnost Juul Labs, která se stala v tomto segmentu na americkém trhu jednou z předních firem.

Výrobce čelí soudním sporům v dalších státech a také soukromým žalobám jednotlivých rodin.

Juul Labs považuje rozhodnutí za důležitou součást úsilí společnosti o vyřešení „problémů z minulosti“.

Juul Labs však čelí ještě většímu problému

Dohoda, která se týká 38 amerických států, rovněž omezuje marketing Juul Labs. V reklamách například nesmějí vystupovat herci mladší 35 let.

Společnost Juul Labs rovněž podle serveru AL Jazeera souhlasila s omezením určujícím, kde mohou být její produkty prodávány, s omezením online prodeje a ověřováním věku zákazníků.

„Nedělám si žádné iluze a nemohu tvrdit, že to zastaví vaping mládeže,“ tvrdí Tong. „Epidemie pokračuje,“ dodal s tím, že však omezili hlavního pachatele a lídra na trhu, tedy Juul Labs.

Společnost však čelí dalšímu, možná ještě horšímu problému. Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv v červnu oznámil, že zakáže ve Spojených státech prodej produktů Juul Labs kvůli nedostatečným údajům o jejich dopadu na lidské zdraví.

Tohle opatření ovšem stále nevešlo v platnost, aby měla společnost Juul Labs možnost se proti němu odvolat.

Peníze bude firma Juul Labs splácet po dobu šesti až deseti let. Obnos poslouží v boji proti užívání tabáku.

Sledujte nás na sítích

Odměny zakladatele Tesly překonají rekordy v historii amerických firem

Zakladatel společnosti Tesla a miliardář Elon Musk obdrží bezprecedentně největší kompenzační balíček v historii amerických firem. Tato informace byla odhalena v nedávném podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.

NEJNOVĚJŠÍ

Odměny zakladatele Tesly překonají rekordy v historii amerických firem

Zakladatel společnosti Tesla a miliardář Elon Musk obdrží bezprecedentně největší kompenzační balíček v historii amerických firem. Tato informace byla odhalena v nedávném podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.