Více
  9.9 C
  Czech
  Sobota, 1 října, 2022

  Zemřel po pádu z mrakodrapu. Finanční ředitel nejznámějšího řetězce domácích potřeb v USA byl nalezen mrtev

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Finanční ředitel společnosti Bed Bath & Beyond Inc spadl v pátek odpoledne z newyorského mrakodrapu Tribeca známého jako věž „Jenga“. Uvedla to policie v neděli, několik dní poté, co společnost prohlásila, že bude zavírat obchody a propouštět zaměstnance. Informovala o tom agentura Reuters, CNN a další servery.

  Gustavo Arnal (52) nastoupil do Bed Bath & Beyond v roce 2020. Předtím podle jeho profilu na LinkedInu pracoval jako finanční ředitel pro kosmetickou značku Avon v Londýně a měl za sebou i 20 let působení ve společnosti Procter & Gamble.

  V pátek ve 12:30 hod policie reagovala na volání na číslo 911 a našla 52letého muže mrtvého poblíž budovy „Jenga tower“. Utrpěl zranění po pádu a byl policií identifikován jako Gustavo Arnal.

  Policejní prohlášení neuvádí další podrobnosti o okolnostech vedoucích k Arnalově smrti. Příčinu smrti určí newyorský soudní lékař. Společnost Bed Bath & Beyond potvrdila jeho smrt v tiskovém prohlášení v neděli, ale neuvedla žádné podrobnosti.

  Velkoobchodní řetězec s domácím a koupelnovým zbožím se v poslední době potýká s problémy způsobenými pokusy prodávat více svou vlastní značku nebo zboží soukromých značek.

  Zavírání obchodů a podezření na podvod s akciemi

  Minulý týden společnost Bed Bath & Beyond uvedla, že zavře 150 obchodů, zruší pracovní místa a přepracuje svou strategii merchandisingu ve snaze zvrátit své ztráty. Společnost podle CNN předpověděla pro druhé čtvrtletí větší než očekávaný 26% propad tržeb.

  Arnal prodal 55 013 akcií Bed Bath & Beyond v několika transakcích ve dnech 16. až 17. srpna, jak ukázaly výpočty agentury Reuters založené na hlášeních SEC. Tržby činily asi 1,4 milionu dolarů a Arnalovi zbývalo stále téměř 255 400 akcií.

  23. srpna byli společnost, Arnal a hlavní akcionář Ryan Cohen obviněni z umělého navyšování ceny akcií společnosti v rámci schématu „pump and dump“, přičemž žaloba tvrdí, že Arnal díky tomu prodal své akcie za vyšší cenu.

  V hromadné žalobě, která byla podána skupinou akcionářů, byl Arnal uveden jako jeden z obžalovaných. Akcionáři tvrdí, že přišli o přibližně 1,2 miliardy dolarů.

  Podání k americkému okresnímu soudu pro District of Columbia tvrdilo, že Arnal „souhlasil s regulací veškerých zasvěcených prodejů ze strany úředníků a ředitelů BBBY, aby bylo zajištěno, že trh nebude v danou dobu zaplaven velkým počtem akcií BBBY“.

  Společnost uvedla, že je „v raných fázích vyhodnocování stížnosti, ale na základě současných znalostí se společnost domnívá, že tvrzení jsou neopodstatněná“.

  Akcie v Bed Bath & Beyond byly v posledních měsících vysoce volatilní a byly považovány za takzvané „meme“ akcie, které se obchodují více na sociálních sítích než na ekonomických fundamentech.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Reklama