12.4 C
Czech
Sobota 2. března 2024

Jak byl stvořen McDonald’s? Od skromných začátků ke globálnímu gigantu

Každý, kdo alespoň občas jí rychlé občerstvení, zná McDonald's, globální řetězec, který provozuje více než 35 000 restaurací po celém světě. Málokdo však zná příběh jeho počátků a osobností, které tuto proslulou značku založily.

Slavné hračkářství Hamleys mizí z Česka. Nahradí ho The Playground

Po osmi letech působení na českém trhu se britská značka hraček Hamleys rozhodla ukončit spolupráci s českým investorem Pavlem Čmelíkem. V Praze na Příkopě vznikne zábavní centrum.

Kdo předstihl Elona Muska na pozici nejbohatšího člověka na světě?

Bernard Arnault, předseda a generální ředitel globálního luxusního zboží společnosti LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy), předstihl Elona Muska a stal se nejbohatším člověkem na světě.

Podle seznamu Forbes real-time billionaires se čisté jmění Arnaulta a jeho rodiny zvýšilo na ohromujících 207,8 miliard dolarů po nárůstu o 23,6 miliardy dolarů. Tento historický posun nastal, když čisté jmění Muska kleslo o více než 18 miliard dolarů, což představuje pokles o 13 procent.

LVMH, mateřská společnost renomovaných luxusních značek jako Dior, Bulgari a Sephora, dosáhla tržní kapitalizace 388,8 miliardy dolarů, zatímco Tesla stála na 586,14 miliardy dolarů​​​​​​.

Na seznamu Forbes real-time billionaires se nyní nachází:

  1. Bernard Arnault a rodina (207,6 miliardy dolarů)
  2. Elon Musk (204,7 miliardy dolarů)
  3. Jeff Bezos (181,3 miliardy dolarů)
  4. Larry Ellison (142,2 miliardy dolarů)
  5. Mark Zuckerberg (139,1 miliardy dolarů)
  6. Warren Buffett (127,2 miliardy dolarů)
  7. Larry Page (127,1 miliardy dolarů)
  8. Bill Gates (122,9 miliardy dolarů)
  9. Sergey Brin (121,7 miliardy dolarů)
  10. Steve Ballmer (118,8 miliardy dolarů)

Boj mezi dvěma miliardáři trvá od roku 2022

Zajímavým faktem je, že podle Bloomberg Billionaires Index zůstává Elon Musk nejbohatším člověkem na světě s čistým jměním 199 miliard dolarů, následovaným zakladatelem Amazonu Jeffem Bezosem s 184 miliardy dolarů. Na Bloomberg Billionaires Index se Bernard Arnault v současné době nachází na třetím místě s čistým jměním 183 miliard dolarů​​.

Toto vše dokazuje, že boj o titul nejbohatšího člověka planety mezi těmito dvěma miliardáři pokračuje již od roku 2022, přičemž Arnault údajně získal prvenství na konci tohoto roku.

V dubnu minulého roku oslavil Bernard Arnault, že jeho jmění překročilo hranici 200 miliard dolarů, když akcie LVMH dosáhly historického maxima. Tím se stal třetím člověkem v historii, který dosáhl tohoto milníku, připojil se tak k Elonu Muskovi a Jeffu Bezosi. Podle Bloomberg Billionaires Index se Arnaultovo jmění v roce 2023 zvýšilo o 39 miliard dolarů, což bylo podpořeno rostoucí poptávkou po luxusním zboží a 30% nárůstem akcií LVMH​​.

Sledujte nás na sítích

Telefony Redmi Note 13: Teď si vybere každý a za skvělou cenu!

Už jste slyšeli o řadě Redmi Note 13? Xiaomi nedávno přišlo na trh s pěticí našlapaných mobilů, které rozhodně stojí za pozornost. Od nejvýkonnějšího Redmi Note 13 Pro+ 5G až po cenově dostupný základní model, si každý najde svého ideálního parťáka.

NEJNOVĚJŠÍ

Telefony Redmi Note 13: Teď si vybere každý a za skvělou cenu!

Už jste slyšeli o řadě Redmi Note 13? Xiaomi nedávno přišlo na trh s pěticí našlapaných mobilů, které rozhodně stojí za pozornost. Od nejvýkonnějšího Redmi Note 13 Pro+ 5G až po cenově dostupný základní model, si každý najde svého ideálního parťáka.