18.7 C
Czech
Úterý 18. června 2024

Evropská centrální banka snížila úrokové sazby, poprvé za posledních 5 let

Evropská centrální banka (ECB) provedla dlouho očekávané snížení úrokových sazeb a vzdálila se tak od rekordní úrovně. Navzdory výraznému poklesu celkové inflace však banka nenaznačila, že by bylo na obzoru další snižování.

Majiteli Beefeateru hrozí žaloba kvůli plánu na propuštění 1 500 zaměstnanců. Přemění restaurace na hotelové pokoje

Společnost Whitbread, vlastník hotelu Premier Inn, prochází rozsáhlou reorganizací podniku, v jejímž rámci zruší 1 500 pracovních míst a přemění více než 200 restaurací na nové hotelové pokoje.

Tento krok přichází v souvislosti s tím, že se společnost chce zaměřit na rozšiřování své hotelové činnosti a zároveň zefektivnit své restaurační provozy. Společnost Whitbread plánuje prodat 126 méně ziskových restaurací. 112 dalších hodlá přeměnit na hotelové pokoje. Cílem je přidat více než 3 500 hotelových pokojů v celém svém majetku. Snižování počtu pracovních míst je stále předmětem konzultací.

Dominic Paul, generální ředitel společnosti Whitbread, vyjádřil závazek společnosti podpořit dotčené členy týmu v průběhu procesu transformace. Prohlásil: „Uvědomujeme si, že náš přechod bude mít dopad na některé členy našeho týmu. Proto jim budeme v průběhu tohoto procesu poskytovat podporu. Jsme odhodláni usilovně pracovat na tom, aby co nejvíce z těch, kterých se to týká, u nás mohlo zůstat.“ Společnost hodlá některým zaměstnancům, kterých se navrhované snižování počtu pracovních míst týká, nabídnout alternativní pracovní pozice.

Důvodem je snižování nákladů

Rozhodnutí zrušit pracovní místa a restrukturalizovat podnik je součástí tříletého programu snižování nákladů společnosti Whitbread v hodnotě 150 milionů liber. Přestože společnost vykázala za rok končící 29. únorem 21procentní nárůst zisku před zdaněním na 452 milionů liber, provádí strategické změny s cílem optimalizovat svou činnost. Společnost Whitbread plánuje zachovat 196 značkových restaurací a 387 neznačkových restaurací, které jsou součástí jejích hotelů. Ostatní restaurace uzavře a přemění tak, aby odpovídaly jejímu novému zaměření.

Odborový svaz Unite vyjádřil obavy ohledně konzultačního procesu společnosti Whitbread v souvislosti s plánovaným snižováním počtu pracovních míst a uzavíráním restaurací. Někteří zaměstnanci zvažují právní kroky. Společnost Whitbread čelila kritice za postup při propouštění, přičemž byla obviněna z nedostatečné transparentnosti a nedostatečného zvážení alternativ k propouštění.

Unite zvažuje podání žaloby k pracovnímu soudu pro nespravedlivé propuštění. Tvrdí, že některým z 3 000 zaměstnanců, kterých by se mohly týkat kroky společnosti směřující k ukončení provozu více než 200 restaurací, dosud nebylo sděleno, které provozovny budou uzavřeny, přestože plány existují již od prosince loňského roku.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ