Více
  19.3 C
  Czech
  Středa, 6 července, 2022

  McDonald’s uzavřel dohodu s kupcem svého podniku v Rusku

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Poskytovatel rychlého občerstvení McDonald’s prodá své restaurace v Rusku jednomu ze svých držitelů licencí, který provozuje několik podniků McDonald’s na Sibiři. Kupec bude všech 850 provozoven spravovat pod novou značkou a ruské zaměstnance firmy využije po dobu dvou let za stejných platových podmínek. Mzdy také hodlá zaměstnancům firmy proplácet do ukončení prodeje. Informovala o tom stanice BBC a deník The Guardian. 

  Řetězec rychlého občerstvení McDonald’s po 32 letech opouští Rusko. V zemi disponuje asi 850 restauracemi, z nichž většinu přímo vlastní. V Rusku pracovalo celkem 62 000 zaměstnanců McDonald’s. 

  McDonald’s se na prodeji svých podniků dohodl z držitelem licence firmy Alexanderem Govorem. Govor drží licenci od roku 2015 a provozuje 25 provozoven McDonald’s na Sibiři. Je také spoluzakladatelem rafinérské společnosti Neftekhimservis, píše stanice BBC News

  https://twitter.com/BBCWorld/status/1527354172395626498

  Podle informací deníku The Guardian Govor převezme všech 850 restaurací. Prodejní cenu McDonald’s neuvedl, ještě před touto dohodou ale upozornil investory, že odchod z Ruska si muže vyžádat více než miliardu dolarů. 

  Govor souhlasil s tím, že pod svou novou značkou zaměstná všechny ruské zaměstnance firmy McDonald’s po dobu dvou let za stejných platových podmínek. Platit jim dle dohody hodlá také do ukončení tohoto obchodu, a to stejným obnosem jako McDonald’s.

  McDonald’s odchází po 32 letech 

  McDonald’s uzavřel v březnu stovky svých podniků kvůli zahájení války na Ukrajině ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Firma tak přišla o 55 milionů dolarů. 

  Začátkem týdne společnost oznámila, že Rusko definitivně opouští. „Humanitární krize způsobená válkou na Ukrajině a nepředvídatelné provozního prostředí dovedly McDonald’s k závěru, že budoucí vlastnictví svých podniků v Rusku již není udržitelné, ani není v souladu s hodnotami McDonald’s,” citoval Business Insider vyjádření firmy. 

  Generální ředitel společnosti Chris Kempczinski uvedl, že humanitární krizi kvůli válce na Ukrajině nelze přehlížet. „Je nemožné si představit, že naše zlaté oblouky představují stejnou naději a příslib, který nás před 32 lety vedl ke vstupu na ruský trh,” prohlásil. 

  První podnik McDonald’s otevřel v Moskvě roku 1990. Pamatuje tedy zhroucení Sovětského svazu a expanzi západních firem do Ruska.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama