8 C
Czech
Sobota 2. března 2024

Čepované pivo se přesune do sazby 21 procent DPH, hospody a restaurace hrozící ztrátou štamgastů

Zvýšení cen piva v důsledku přesunu čepovaného piva z nynější sazby deset procent do základní 21 procent sazby se stává pro mnohé hospody a restaurace významným problémem. Tento krok znamená razantní nárůst cen, který může vést k ztrátě štamgastů, zejména v malých obcích.

Podle dostupných informací se zdá, že jen málokteré hospody a restaurace budou mít odvahu započítat do ceny všechny faktory. Tento trend je nejvíce patrný v malých obcích, kde by mohli hospodští přijít o poslední zbytky svých pravidelných zákazníků, tzv. štamgastů.

Tato situace vyvolává otázky o nerovnosti mezi různými druhy alkoholu. Proč by měli pivaři platit více, když si milovníci vína nepřiplatí nic? Otázka zůstává nezodpovězena a zatímco většina gastro podniků se snaží vyrovnat se se zvýšením cen, zůstává nejasné, jaký dopad to bude mít na jejich zákazníky a celkový trh.

Matematicky vzato, zdražení piva vychází u nejlacinějších točených piv zhruba o tři koruny za půllitr, u dražších až o osm, někde možná i více. Nejčastěji se tedy jedná o zvýšení o zhruba pět korun. Toto zdražení může mít významný dopad na spotřebitele a může vést k poklesu poptávky po pivu v hospodách a restauracích.

V tuto chvíli je těžké předpovědět, jak se situace vyvine. Hospody a restaurace budou muset najít způsob, jak se vyrovnat s tímto nárůstem cen, aniž by přišly o své zákazníky.

Sledujte nás na sítích

Telefony Redmi Note 13: Teď si vybere každý a za skvělou cenu!

Už jste slyšeli o řadě Redmi Note 13? Xiaomi nedávno přišlo na trh s pěticí našlapaných mobilů, které rozhodně stojí za pozornost. Od nejvýkonnějšího Redmi Note 13 Pro+ 5G až po cenově dostupný základní model, si každý najde svého ideálního parťáka.

NEJNOVĚJŠÍ

Telefony Redmi Note 13: Teď si vybere každý a za skvělou cenu!

Už jste slyšeli o řadě Redmi Note 13? Xiaomi nedávno přišlo na trh s pěticí našlapaných mobilů, které rozhodně stojí za pozornost. Od nejvýkonnějšího Redmi Note 13 Pro+ 5G až po cenově dostupný základní model, si každý najde svého ideálního parťáka.

6 KOMENTÁŘE

  1. To jsou bláboly, pivo zdražilo za poslední 2-3 roky několikrát a hospody jsou pořád plné….chlastat se bude za jakékoliv doby a čepovanému pivu s kamarády v hospodě se žádný lahváč na gauči u TV nevyrovná…Možná na dědinách budou mít nebo spíš už mají problémy, protože tam se partia schází v garážích a sklepech s bečkou a pípou….takže takové soukromé hospůdky…ale ve městech bych se o hospody nebál

    • Bydlím ve městě a úbytek pivařů je vidět již nyní. Nesuďte všechno podle Prahy nebo jiného velkého města, kde ještě ty výdělky jsou. Cena desítky okolo 45 korun po Novém roku není zrovna radostná. Místo dvou si dám jedno, to druhé až doma z láhve nebo plechovky.

  2. Tak,hospody rozhodně plné nejsou,jak tu píše škrabálek Vít! Socky a ožralové už na to prostě nemají-to je ale dobře,alespoń putyky konečně vypadají trochu k světu! Dřív to byl fakt hnus,kdejaká lopata si tam otvírala tu svou ožralou tlamu,všude špinavci a kořalové! Nevadí mi dát za pivo stovku v ve slušném prostředí bez socialistických individují,která kolem sebe flušou jen nenávist-typu-Fyjalo octup !!!

  3. Špinavec jsi možná ty, hloupý libtarde Michale. Až po kotníky hájit Pětijebku, nejhorší vládu všech dob 🙂

    • Máš pravdu Tome. Nech toho Michala tak, je to retard, který sedí u PC a blije svá moudra. To jsou ti co svými nenávistnými zvratky rozdělují společnost…

Comments are closed.