18.7 C
Czech
Středa 19. června 2024

Neodolatelné slevy až 5 250 Kč: Xiaomi zlevňuje mobily, vysavače i koloběžky

Od smartphonů až po domácí pomocníky, Xiaomi zlevňuje všechno. Xiaomi Fan Festival přináší slevy na vlajkovou loď Xiaomi 14 Ultra i na nejlevnější modely Redmi. Výhodně pořídíte robotické vysavače, tablety, chytré hodinky i populární fritézu Air Fryer. Ušetříte až 5 250 Kč.

Závažný problém. V Japonsku docházejí hranolky pro McDonald’s, prodává se jen malá porce

Nejznámější fastfoodový řetězec McDonald’s trpí v Japonsku nedostatkem hranolků. Zákazníci si mohou koupit jen malou porci, informuje BBC.

Celosvětová krize dodavatelských řetězců zasáhla i McDonald’s. Pro řetězec, který dal světu Big Mac a další pochutiny, ovšem není problém dostatek čipů, jako spíš chipsů. Jde o nedostatek brambor, kvůli kterým nemůže McDonald’s v Japonsku vyrábět dostatečné množství hranolků.

Firma uvedla, že dodávky brambor se zpožďují a v důsledku toho bude v Japonsku od pátku do 30. prosince prodávat pouze malé porce hranolek.

Společnost McDonald’s Japan dočasně omezí prodej hranolků střední a velké velikosti jako proaktivní opatření, aby zajistila, že si zákazníci budou moci i nadále pochutnávat na našich hranolkách. Zákazníci si budou moci i nadále objednat hranolky malé velikosti ve všech našich restauracích. K dnešnímu dni nedošlo k žádnému přerušení dodávek,“ uvedla společnost pro BBC.

McDonald’s vysvětlil, že brambory, které používá, obvykle dováží z přístavu poblíž kanadského Vancouveru. Lodě se však potýkají se zpožděním kvůli škodám způsobeným povodněmi a dopadům pandemie na celosvětový dodavatelský řetězec. Řetězec se nyní obrátí k alternativním opatřením, včetně leteckých dodávek do Japonska, uvedla ve svém prohlášení.

Hranolky došly už před sedmi lety

Není to poprvé, co byl McDonald’s v Japonsku nucen zmenšit své porce. V roce 2014 způsobil nedostatek hranolků vleklý průmyslový spor mezi 20 000 přístavními dělníky, provozovateli terminálů a lodními linkami ve 29 přístavech na západním pobřeží USA. V reakci na to společnost McDonald’s Japan přistoupila k nouzovému kroku a začala prodávat pouze malé porce hranolků, zatímco do Japonska přivezla 1 000 tun brambor.

V srpnu letošního roku společnost McDonald’s samostatně uvedla, že se potýká s problémy se zásobováním, které ovlivňují dostupnost koktejlů a nápojů v lahvích v 1 250 prodejnách ve Velké Británii.

Společnost uvedla, že jedním z důvodů těchto poruch je celostátní nedostatek řidičů nákladních automobilů. „Na maloobchodní prodejce ve Velké Británii má v současné době dopad řada problémů, jedním z nich je celostátní nedostatek řidičů nákladních vozidel,“ prohlásil McDonald’s.

Fastfoodový řetězec dodal, že „historický“ nedostatek řidičů se ještě zhoršil v důsledku změn pravidel po vystoupení Británie z EU.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ