25.8 C
Czech
Pátek 29. září 2023

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

Meta Platforms podle amerických médií chystá masivní propouštění

Společnost Meta Platforms plánuje podle amerických médií tento týden oznámit masivní propouštění svých zaměstnanců. Na možné škrty v pracovních místech upozornil po neuspokojivých výsledcích za třetí čtvrtletí šéf společnosti Mark Zuckerberg. Informovala o tom stanice BBC News a deník The Guardian.

Americká společnost Meta Platforms podle tamních médií chystá masivní propouštění, které by se mohlo dotknout tisíců zaměstnanců. Oznámit by jej přitom mohla už ve středu, uvedla stanice BBC News.

Meta Platforms má po celém světě asi 87 000 zaměstnanců, kteří pracují na populárních platformách Facebook, Instagram a WhatsApp.

To, že počet zaměstnanců Meta Platforms může klesnout, naznačil šéf společnosti Mark Zuckerberg před pár dny po zveřejnění neuspokojivých výsledků za třetí čtvrtletí.

List The Guardian uvedl, že Meta Platforms přišla v důsledku globálního hospodářského poklesu o 80 miliard dolarů.

„V roce 2023 zaměříme své investice na malý počet oblastí růstu s vysokou prioritou,“ oznámil Zuckerberg.

Podle svých slov očekává, že některé týmy neporostou, anebo se dokonce scvrknout. „V souhrnu očekáváme, že skončíme v roce 2023 jako zhruba stejně velká, nebo dokonce o něco menší organizace,“ pokračoval Zuckerberg.

Metaverse není aktuální

Technologický trh zasáhla globální ekonomická krize nejvíce. Spotřebitelé nemají v období rostoucích životních nákladů o jejich produkty a služby takový zájem.

Společnosti jako Meta Platforms či provozovatel Googlu Alphabet trápí škrty rozpočtu inzerentů, kteří bojují s vysokou inflací a zvyšujícími se úrokovými sazbami.

Propouštění zaměstnanců oznámily minulý týden firmy Stripe a Lyft. Amazon prozatím jen zmrazí nábor nových zaměstnanců do svých firemních kanceláří.

Rozsáhlé propouštění za sebou má také Twitter, do jehož vedení se postavil miliardář Elon Musk. O svou pozici přišla asi polovina ze 7500 zaměstnanců.

Problém Meta Platforms však nespočívá pouze v současné ekonomické situaci. Firma čelí tvrdé konkurenci v podobě stále populárnějšího TikToku. Vrásky na čele jí dělají také změny soukromí společnosti Apple.

Zuckerberg navíc investuje do metaverse, virtuálního světa, který však společnost aktuálně nezachrání. Šéf Mety přiznal, že než přinesou investice do metaverse pozitivní výsledky, potrvá to asi deset let.

Sledujte nás na sítích

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

NEJNOVĚJŠÍ

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.