25.4 C
Czech
Úterý 18. června 2024

Neodolatelné slevy až 5 250 Kč: Xiaomi zlevňuje mobily, vysavače i koloběžky

Od smartphonů až po domácí pomocníky, Xiaomi zlevňuje všechno. Xiaomi Fan Festival přináší slevy na vlajkovou loď Xiaomi 14 Ultra i na nejlevnější modely Redmi. Výhodně pořídíte robotické vysavače, tablety, chytré hodinky i populární fritézu Air Fryer. Ušetříte až 5 250 Kč.

Nadace Gatesových schválila záložní plán. Má ho pro případ, že by manželé rozvod nezvládli v klidu

Gatesovi povedou minimálně po dva roky svou charitativní nadaci společně. Podle nového záložního plánu je však možné, že se poté Melinda French Gates rozhodne pozici spoluzakladatelky a správkyně opustit. Ve středu to uvedl server BBC.

Organizace počítá s tím, že by si pár po rozvodu nemusel v práci už nadále rozumět. Pokud by Melinda odešla, dostávala by však nadále finance na charitativní práci od svého ex-manžela Billa Gatese.

Po oznámení rozvodu jednoho z nejznámějších párů před přibližně dvěma měsíci je Nadace Gatesových pod drobnohledem médií. Všichni očekávají, jak, brzy už ex-manželé, Melinda a Bill její chod společně zvládnou. Zároveň totiž v květnu sdělili, že plánují v jejím vedení spolupracovat. Nadace ale ve středu oznámila záložní plán, po kterém by mohla Melinda svou pozici správkyně po dvou letech opustit. Současně společnost oznámila, že otevírá nábor pro nové správce. Jejich jména zveřejní v lednu.

Pokud by se v roce 2023 Melinda rozhodla, že se na práci v asi dvacet let staré nadaci necítí, dostávala by nadále finance od svého manžela a miliardáře Billa Gatese. Využít by je mohla na vlastní charitativní práci a nadaci by tím o žádné finanční prostředky neobrala. „Pevně věřím v misi naší společnosti a nadále zůstávám plně vázaná jako její spoluředitelka,“ uvedla Melinda na svém Twitteru. Dodal rovněž, že je na práci organizace „hluboce hrdá“. Nadace Gatesových přispěla za své fungování například na léčbu infekčních onemocnění, vakcinaci dětí nebo odstranění chudoby přes 55 miliard dolarů.

Nadace Gatesových je pro manžele jako čtvrté dítě

Manželé nyní nadaci ze svého jmění darují dalších 15 miliard dolarů. Minulý týden také pár oznámil, že v dalších pěti letech daruje 2,1 miliard dolarů na rozvíjení rovnosti žen a mužů. Slib sdělili na fóru OSN s názvem Women Generation Equality v Paříži, kde Melinda rovněž přednesla projev. Podle toho, co ředitel Nadace Gatesových Mark Suzman sdělil nedávno Wall Street Journal, berou manželé Gatesovi organizaci jako „čtvrté dítě“. Proto také chtěli zavést záložní plán, který „zajistí pokračování práce nadace“.

Kromě oznámeného rozvodu z května však v poslední době nadace bojovala s několika „skandály“. Média například psala o tom, že měl mít spoluzakladatel Microsoftu a miliardář Bill Gates milostný poměr s jednou ze zaměstnankyň této IT společnosti. Mělo se jednat o aférku starou asi deset let, kterou měl však dávno ukončit. Z nejasných důvodů pak Nadaci Gatesových opustil její správce a investor Waren Buffett. Dle něj už nebyla pro organizaci „potřebná jeho fyzická účast na jejím chodu“.

Sledujte nás na sítích

Odměny zakladatele Tesly překonají rekordy v historii amerických firem

Zakladatel společnosti Tesla a miliardář Elon Musk obdrží bezprecedentně největší kompenzační balíček v historii amerických firem. Tato informace byla odhalena v nedávném podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.

NEJNOVĚJŠÍ

Odměny zakladatele Tesly překonají rekordy v historii amerických firem

Zakladatel společnosti Tesla a miliardář Elon Musk obdrží bezprecedentně největší kompenzační balíček v historii amerických firem. Tato informace byla odhalena v nedávném podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.