Elon Musk oznámil zaměstnancům Twitteru konec možnosti práce z domova a varoval před obtížnými časy, uvedla stanice BBC News. Miliardář také podle agentury Reuters chce, aby předplatné představovalo polovinu zisků společnosti.
Elon Musk dostál své pověsti člověka, který rázně odmítá práci z domova. Miliardář v emailu zaslaném zaměstnancům Twitteru podle BBC News napsal, že ruší možnost práce z domova. Každý jednotlivec je nyní povinen vykonávat práci minimálně 40 hodin týdně v kancelářích.
Společnost se sídlem v San Franciscu umožnila personálu Twitteru během pandemie nemoci covid-19 pracovat z domova již trvale na dobrovolné bázi.
Musk tells Twitter staff remote working will end https://t.co/UcQywNJe5Y
— BBC News (World) (@BBCWorld) November 10, 2022
Musk ovšem začátkem roku na Twitter napsal, že covid-19 přiměl lidi, aby si mysleli, že nepotřebují tvrdě pracovat.
S jarním oznámením dohody o převzetí Twitteru za 44 miliard dolarů proto panovalo mezi zaměstnanci společnosti znepokojení ohledně změn v pracovní politice, pokud dojde k uzavření transakce.
Nepřijatelnost práce na dálku Musk v červnu připomněl i zaměstnancům výroby elektromobilky Tesla. V případě Tesly i Twitteru ovšem umožňuje výjimky na základě osobní konzultace.
Oznámení přichází poté, co Musk ihned po převzetí firmy propustil polovinu zaměstnanců firmy.
Musk sází na předplatné
Musk rovněž zaměstnance Twitteru upozornil, že nastanou obtížné časy. Škrty pracovních míst označil za nezbytné, neboť společnost přišla každý den o 4 miliony dolarů, píše Reuters. Z masivní ztráty příjmů obvinil „aktivistické skupiny tlačící na inzerenty“.
Podle nejbohatšího člověka planety nijak nelze zakrýt fakt, že zpomalující ekonomika zasáhne příjmy Twitteru z reklamy i v budoucnosti. Z toho důvodu se rozhodl, že polovinu příjmů Twitteru musí tvořit předplatné.
Uživatelé si na Twitteru budou moci zakoupit v rámci Twitter Blue modrou fajfku. Symbol označuje účty významných osobností, jako jsou politici, celebrity či novináři. Právě těmto osobám znak Twitter uděloval na základě pečlivé analýzy. Změna politiky v ověřování účtů vede k obavám, že Twitter zaplaví falešné účty. Kromě toho kvůli tomu došlo k navýšení ceny předplatného na 8 dolarů.
„Modré zaškrtnutí může znamenat dvě různé věci. Účet byl buď ověřen podle přechozích kritérií (aktivní, významný a autentický), nebo že má účet aktivní předplatné Twitter Blue,“ napsal Musk v emailu.
„Účty, které obdrží modré zaškrtnutí jako součást předplatného Twitter Blue, nebudou podrobeny kontrole,“ stálo dále ve zprávě zaslané zaměstnancům.
Nový systém ověřování Twitter aktuálně testuje na operačním systému iOS v USA, Kanadě, Austrálii, Velké Británii a na Novém Zélandu.