Více
  18.8 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Podnikání není jistota

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Pro soukromé podnikatele platí stejně jako pro všechny ostatní z nás, že si na sebe musí hlavně vydělat. A skutečnost, že je člověk sám svého štěstí strůjcem, jež platí pro podnikatele téměř bezvýhradně, neznamená, že si tito vždy na dostatečně velké peníze přijdou. V soukromém sektoru je totiž nepřeberné množství důvodů, jež mohou podnikateli zkomplikovat život a třeba mu i hodně ‚zatopit‘.

  Jednou třeba nejsou zakázky, jindy odběratelé nezaplatí, někdy jsou trable s dodavateli, někdy člověka zaskočí vyšší odvody státu nebo jiné neočekávané platby a podobně.

  Je toho tolik, že se na to vlastně nikdo nedokáže v dostatečném předstihu připravit. A i ten z podnikatelů, který myslí na pomyslná zadní vrátka vždy a všude, může být nejednou nemile zaskočen.

  A co když to dojde tak daleko, že si musí vzít člověk půjčku? Pak by to měla být v případě soukromého podnikatele podnikatelská hypotéka.

  Čím že je právě taková hypotéka pro podnikatele výhodná především? Proč právě na tu by měli soukromníci sázet, když se dostanou do ekonomických nesnází?

  Tím naprosto nejdůležitějším, co si tu můžeme uvést, je už samotný fakt, jak získat hypotéku tohoto typu. Protože zatímco se v jiných finančních institucích a u jiných půjček požaduje doložení ohromného množství různých písemností, vše se tam důkladně prověřuje a zvažuje a stačí i maličkost, aby žadatel neuspěl, tady je to jiná. Tady stačí dát do zástavy nemovitost a doložit alespoň tu nejnižší představitelnou schopnost splácet a člověku tu pomyslné dveře před nosem určitě nezabouchnou.

  A tak si tu podnikatel může úměrně hodnotě zastavené nemovitosti půjčit klidně i hodně velké peníze. S tím, že tyto může podle flexibilní dohody vracet rychle i pomalu, po vysokých i nízkých splátkách, prostě tak, jak mu to vyhovuje.

  A když se taková hypotéka správně využije, může být pro leckoho z podnikatelů spásou.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama