25.2 C
Czech
Čtvrtek 28. září 2023

Nestlé vstupuje na trh brazilských luxusních cukrovinek

Společnost Nestlé kupuje většinový podíl v brazilském výrobci prémiové čokolády Grupo CRM. Švýcarská potravinářská skupina se snaží expandovat do luxusních cukrovinek.

Čína vyplácí odměnu, pokud je čerstvá nevěsta mladší 25 let

V čínském kraji zavedli nové opatření na podporu dřívějšího manželství. Vláda nabízí „peněžní odměnu“ pro páry, pokud je nevěsta ve věku 25 let nebo mladší.

Amazon propustí tisíce zaměstnanců. Začne již tento týden

Společnost Amazon plánuje propustit kolem 10 000 zaměstnanců na úrovni korporátních a technologických pozic. Propouštění má začít tento týden a znamenalo by dosud největší snižování stavů v historii společnosti. Informovala o tom agentura Reuters či The New York Times.

Snižování stavů by představovalo asi 3 % zaměstnanců společnosti Amazon. Přesné číslo se může lišit podle toho, jak podniky v rámci Amazonu přehodnocují své priority, řekl zdroj pod podmínkou anonymity agentuře Reuters.

Online prodejce plánuje zrušit pracovní místa ve své divizi, která vyrábí hlasově ovládané gadgety „Alexa“ a domácí bezpečnostní kamery. Propouštění se má týkat i divizí lidských zdrojů a maloobchodu. Časový rámec Amazonu pro informování zaměstnanců zůstal nejasný.

Zdroj agentury Reuters přičítá snížení nejistému makroekonomickému prostředí, kterému čelí Amazon i další společnosti.

Amazon není první technologická firma, která masivně propouští zaměstnance

Amazon by se stal nejnovější technologickou společností propouštějící pracovníky, o jejichž udržení ještě nedávno bojoval. Gigant v oblasti elektronického obchodu letos více než zdvojnásobil limit pro hotovostní kompenzace pro své technologické pracovníky s odkazem na „obzvláště konkurenční trh práce“, uvádí The New York Times.

Tato zpráva následuje po vlně propouštění napříč technologickým sektorem, který se po letech rychlého náboru obává recese. Vyvolaly ji měnící se obchodní modely a nejistá ekonomika. Elon Musk tento měsíc po koupi společnosti snížil počet zaměstnanců Twitteru na polovinu. Minulý týden společnost Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, oznámila, že propouští 11 000 zaměstnanců, asi 13 procent své pracovní síly. Lyft, Stripe, Snap a další technologické firmy také v posledních měsících propouštěly.

Pandemie vyvolala historicky nejziskovější éru Amazonu, protože spotřebitelé se hrnuli do online nakupování a společnosti do jejích cloudových služeb. Společnost během dvou let zdvojnásobila svou pracovní sílu a své příjmy nasměrovala do expanze a experimentování. Pro období typicky lukrativních vánočních prázdnin však předpovídá zpomalení růstu tržeb.

Ztrátová divize virtuálního asistenta Alexa

Finanční ředitel Brian Olsavsky minulý měsíc při hovoru s novináři uvedl, že společnost zaznamenala známky napjatějšího rozpočtu domácností na nákupy a nadále se potýká s vysokou inflací a náklady na energii. Později Amazon uvedl, že na několik měsíců zmrazí najímání firem.

Divize pro Alexu v posledních letech vykázala roční provozní ztrátu více než 5 miliard dolarů, informoval minulý týden Wall Street Journal. Společnost zvažovala, zda se zaměřit na nové možnosti pro Alexu, když někteří zákazníci používají hlasového asistenta jen pro několik úkolů, uvádí zpráva.

V rámci celé společnosti, s přihlédnutím k pracovním místům ve skladech a přepravě, které k 30. září zvýšily počet zaměstnanců Amazonu na více než 1,5 milionu, představuje plánované snížení méně než 1 % pracovní síly.

Akcie Amazonu letos ztratily více než 40 % své hodnoty. V pondělí odpoledne klesly o 1,1 % na 99,67 USD.

Sledujte nás na sítích

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

NEJNOVĚJŠÍ

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.