Více
  19.3 C
  Czech
  Středa, 6 července, 2022

  Amazon zaměstnankyním v USA proplatí cestovní náklady na potraty

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Amazon svým zaměstnankyním v Americe proplatí cestovní náklady na potraty v reakci na některá chystaná omezení těchto zákroků a na veřejnost uniklý návrh stanoviska Nejvyššího soudu Spojených států, podle něhož americké státy budou moci přistoupit k potratům každý po svém. Benefity společnosti se vztahují také na další zdravotní péče. Informovala o tom agentura Reuters a stanice BBC News. 

  Amazon bude svým zaměstnankyním v USA proplácet cestovní náklady na potraty, informuje Reuters. Americká firma tak reaguje na zákony omezující práva žen v otázkách potratů.

  Podle zprávy věnované zaměstnancům Amazon ženám pracujícím v kancelářích i skladech proplatí v případě nutnosti cestovat dále než 160 kilometrů 4000 dolarů (asi 94 000) z podnikového zdravotního pojištění. 

  Mluvčí Amazonu pro BBC potvrdil, že přístup společnosti zahrnuje také lékařskou péči v podobě léčby rakoviny, obezity, duševních chorob a závislostí. 

  Amazon své rozhodnutí oficiálně komentovat nechtěl. Jedná se však o snahu pomoci zaměstnankyním v době, kdy jsou ve Spojených státech potraty vážně ohroženy. 

  Amazon přitom není jedinou firmou, která na tohle utahování smyčky reaguje. Poskytoval IT služeb Salesforce svým zaměstnankyním v USA nabídl přesun ze států, kde tamní úřady tyto zákroky omezily. 

  Nejvyšší soud dá potratům červenou

  Server BBC News dnes informoval, že v pondělí vyšli do ulic aktivisté kvůli uniklému návrhu stanoviska na zrušení rozsudku Roe vs. Wade z roku 1974. Pokud k tomu dojde, každý ze států si bude moci určit, zda chce, nebo nechce omezit či zrušit potraty. 

  Vzhledem k tomu, že většině států vládnou republikáni a křesťanští konzervativci, kteří chtějí potraty eliminovat, rozhodnutí soudu muže vést k úplnému zákazů potratů v celých Spojených státech

  Na druhé straně stojí demokraté, kteří bojují za ponechání legislativy o svobodné volbě jít na potrat. 

  Verdikt ve sporu Roe vs. Wade tehdy uznal, že právo na osobní soukromí podle ústavy USA chrání možnost ženy ukončit těhotenství. 

  Amazon v USA má 1,1 zaměstnanců na plný či zkrácený úvazek. Platí tak za jednoho z největších zaměstnavatelů v soukromém sektoru v USA.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama