21.1 C
Czech
Úterý 18. června 2024

Kontroverze kolem zákazu spalovacích motorů po roce 2035 rozděluje Evropu a zvyšuje tlak na politiky

O budoucnosti automobilového průmyslu se vedou zvýšené debaty v souvislosti se schváleným zákazem prodeje nových aut se spalovacím motorem po roce 2035. Toto opatření vyvolává silné emoce a rozděluje veřejnost i politickou scénu napříč evropskými státy, včetně Německa.

Telefony Redmi Note 13: Teď si vybere každý a za skvělou cenu!

Už jste slyšeli o řadě Redmi Note 13? Xiaomi nedávno přišlo na trh s pěticí našlapaných mobilů, které rozhodně stojí za pozornost. Od nejvýkonnějšího Redmi Note 13 Pro+ 5G až po cenově dostupný základní model, si každý najde svého ideálního parťáka.

Twitter musí uhradit 150 milionů dolarů. Uživatelská data měl využívat pro zisk

Twitter musí uhradit pokutu ve výši 150 milionů dolarů. Čelí totiž obvinění Federální obchodní komise, že nezákonně poskytoval soukromá uživatelská data inzerentům pro generování vyšších zisků. Obvinění přichází v době pozastavené dohody o koupi sociální sítě s Elonem Muskem, informují BBC a The Guardian. 

Federální obchodní komise (FTC) obvinila podle informací serveru BBC News Twitter z nezákonného využívání soukromých uživatelských dat pro účely cílené reklamy a vyšších zisků. 

Společnost se zavázala k tomu, že nebude inzerentům poskytovat osobní údaje jako telefonní čísla a emailové adresy. Podle vyšetřovatelů z FTC však tohle nařízení Twitter od roku 2019 porušuje.

„Twitter získal uživatelská data pod záminkou využití pro bezpečnostní účely, nakonec je však také použil k cílení reklam na uživatele,” tvrdí pod deníku The Guardian předsedkyně FTC Lina Khan. „Tato praxe ovlivnila více než 140 milionů uživatelů Twitteru a současně zvýšila jeho primární zdroj příjmu,” dodala. 

Twitter vyžaduje ověření uživatelského účtu, k čemuž je potřeba telefonní číslo nebo email. V případě zapomenutého hesla si uživatel muže nastavit heslo nové. Dvoufázové ověření hraje roli v otázkách bezpečnostních vrstev. Twitter uživateli odešle na telefonní číslo nebo emailovou adresu kód, jehož zadá spolu s uživatelským jménem a heslem.

Tučná pokuta a nová pravidla 

Společnost musí uhradit pokutu ve výši 150 milionů dolarů. Kromě toho nesmí používat shromážděná uživatelská data, uživatele musí informovat o krocích FTC a vysvětlit jim postup vypnutí personalizovaných reklam. Během dvoufázového ověření účtu už nesmí vyžadovat telefonní číslo. 

Twitter také musí implementovat program ochrany soukromí, který bude o případném narušení bezpečnosti informovat přímo FTC. 

Společnost čelí tomuto skandálu na pozadí pozastavené dohody s nejbohatším člověkem světa Elonem Muskem o odkoupení sociální sítě za 44 miliard dolarů. 

Šéf Tesly akvizici pozastavil z důvodu podezření, že podíl falešných účtů mezi aktivními denními uživateli se pohybuje kolem 20 procent a více. Generální ředitel společnosti Parag Agrawal však opakovaně uvádí podíl menší než 5 procent. 

Podle investorů se Musk snažil zvrátit dohodu ve svůj prospěch a snížit cenu akcií Twitteru, případně rovnou z dohody odstoupit. Proto na Muska podali hromadnou žalobu. Twitter obviňují z toho, že chování Muska neprověřil.

Sledujte nás na sítích

Odměny zakladatele Tesly překonají rekordy v historii amerických firem

Zakladatel společnosti Tesla a miliardář Elon Musk obdrží bezprecedentně největší kompenzační balíček v historii amerických firem. Tato informace byla odhalena v nedávném podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.

NEJNOVĚJŠÍ

Odměny zakladatele Tesly překonají rekordy v historii amerických firem

Zakladatel společnosti Tesla a miliardář Elon Musk obdrží bezprecedentně největší kompenzační balíček v historii amerických firem. Tato informace byla odhalena v nedávném podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.