Více
  24.9 C
  Czech
  Středa, 17 srpna, 2022

  Americké firmy očekávají od Bidena urychlené kroky na podporu ekonomiky

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Americké firmy a organizace jsou připraveny spolupracovat s vítězem prezidentských voleb Joem Bidenem, přičemž očekávají urychlenou podporu ekonomiky a zvýšení infrastrukturních výdajů.

  „V první řadě je třeba řešit další pomoc firmám poškozeným pandemií nového koronaviru. Malé podniky v USA nemohou čekat další tři měsíce, než začne Kongres jednat,“ řekl šéf Americké obchodní komory Thomas Donohue.

  Kromě toho očekává výrazné investice do infrastruktury, které budou mít stejně významný vliv na vývoj ekonomiky a pracovního trhu.

  Americká obchodní komora byla jednou z těch, kteří Bidenovi už poblahopřála k vítězství přesto, že současný prezident Donald Trump svou prohru stále odmítá přijmout.

  Podporu Bidenovi vyjádřily i letecké společnosti, které od nové vlády stejně tak očekávají urychlené kroky na pomoc pandemií ochromeného sektoru. V podobném duchu blahopřáli k vítězství ve volbách i zástupci firem v cestovním ruchu.

  Ty patří spolu s leteckým sektorem k nejpoškozenejším odvětvím. To potvrzují údaje z trhu práce. Sektor cestovního ruchu se na celkovém počtu nezaměstnaných v USA podílí více než třetinou.

  Bidenovi poblahopřáli i představitelé Národního sdružení těžebních firem. Jak uvedli, „očekávají, že společně se jim podaří zvýšit konkurenceschopnost podniků i domácích dodavatelských řetězců“.

  Podporu budoucímu prezidentovi vyjádřily i největší technologické společnosti jako Facebook či Microsoft, jakož i americké automobilky.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama