21.9 C
Czech
Čtvrtek 25. července 2024

Disney čelí hromadné žalobě zaměstnanců. Donutila je přestěhovat na Floridu

Společnost Disney je žalována svými zaměstnanci v navrhované hromadné žalobě za to, že je údajně uvedla v omyl ohledně projektu, který byl později zrušen. Donutila je k tomu, že museli změnit svůj život a vynaložit značné náklady na stěhování na Floridu.

Automobilka prodávala auta vyrobená v Číně jako italská

Italská automobilka DR Automobiles dostala pokutu 6,4 milionu dolarů za to, že nepravdivě uváděla vozidla vyrobená v Číně jako vozidla vyrobená v Itálii.

Firma, která je známá tím, že montuje levná vozidla s použitím komponentů od čínských výrobců automobilů, klamavě označovala své vozy jako italské. Italský regulátor hospodářské soutěže zjistil, že v Itálii se prováděly pouze drobné montážní práce, zatímco většina výroby probíhala v Číně.

Společnost DR Automobiles vyjádřila záměr se proti pokutě odvolat. Argumentovala tím, že nikdy netvrdila, že její vozidla byla kompletně vyrobena v Itálii. Klamavé marketingové praktiky společnosti se časově shodovaly s výrazným nárůstem prodeje jejich vozidel značek DR a EVO na italském trhu. Toto opatření italské vlády odráží širší zásah v celé Evropě proti automobilům vyrobeným v zahraničí, který se zaměřuje na zajištění transparentnosti v označování a původu výroby.

Evropská unie se rovněž zabývá dalšími problémy souvisejícími s vozidly vyrobenými mimo EU. V nedávné době došlo v italském přístavu k zadržení vozů Fiat vyrobených v Maroku s označením italskou vlajkou. Mateřská společnost Fiatu, Stellantis, čelila tlaku, aby vlajky z vozidel odstranila. Kromě toho Alfa Romeo, další italská značka spadající pod Stellantis, přejmenovala model vyrobený v Polsku v důsledku obav regulačních orgánů z používání zeměpisných názvů na neitalských výrobcích.

Společnost roste navzdory jejím praktikám i pokutám

EU navíc upozornila na možnost uvalení dovozních daní až do výše 38 procent na čínské elektromobily, které označuje za potenciální hrozbu pro automobilový průmysl v regionu. Čína v reakci na to kritizovala tato cla jako porušení pravidel mezinárodního obchodu a zdůraznila obavy z protekcionismu. Eskalující obchodní napětí v automobilovém odvětví zdůrazňuje význam přesného označování a transparentnosti výrobních postupů pro zajištění spravedlivé hospodářské soutěže a ochrany spotřebitelů.

Navzdory pokutám a regulačním problémům vykázala společnost DR Automobiles na italském trhu pozoruhodný růst. Překonala zavedené značky, jako jsou MG, Alfa Romeo a Tesla. Společnost DR, která byla založena v roce 2006 se zaměřením na využití výroby cenově dostupných automobilů v Číně, v posledních letech rychle rozšířila své působení na trhu a uvedla na trh několik sourozeneckých značek. Její úspěch podtrhuje konkurenční prostředí v automobilovém průmyslu a důležitost dodržování předpisů pro udržení důvěry spotřebitelů a důvěryhodnosti trhu.

Sledujte nás na sítích

Čtvrtletní zisk společnosti Ryanair klesl téměř o polovinu, ceny letenek se snížily

Oblíbená nízkonákladová letecká společnost Ryanair zaznamenala 46procentní pokles čtvrtletního zisku po zdanění, což vedlo k poklesu jejích akcií. Letecká společnost to přičítá nižšímu než očekávanému cenovému rozpětí letenek a načasování velikonoční sezóny.

NEJNOVĚJŠÍ

Čtvrtletní zisk společnosti Ryanair klesl téměř o polovinu, ceny letenek se snížily

Oblíbená nízkonákladová letecká společnost Ryanair zaznamenala 46procentní pokles čtvrtletního zisku po zdanění, což vedlo k poklesu jejích akcií. Letecká společnost to přičítá nižšímu než očekávanému cenovému rozpětí letenek a načasování velikonoční sezóny.