Více
  19.9 C
  Czech
  Pondělí, 8 srpna, 2022

  Britská společnost Debenhams zavře po 242 letech všechny své pobočky

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Britský řetězec obchodních domů Debenhams má po 242 letech podnikání uzavřít všechny své britské pobočky. V ohrožení je tak 12 000 pracovních míst. Informovala o tom agentura Reuters.

  Rozhodnutí o likvidaci společnosti Debenhams přichází poté, co byla v pondělí na maloobchodního prodejce oděvů Arcadia uvalena nucená správa. Arcadia tvoří přibližně 5% tržeb společnosti Debenhams. Zdá se, že její kolaps byl pro Debenhams poslední kapkou.

  Za naději na záchrannou dohodu byl považován maloobchodník se sportovním oblečením a módou JD Sports Fashion. Ten ale v úterý potvrdil, že ztratil zájem o převzetí společnosti.

  Společnost Debenhams byla založena v Londýně v roce 1778 a aktuálně v Británii provozuje 124 obchodů. Vzhledem k současnému obchodnímu prostředí a pravděpodobným následkům pandemie covid-19 je dle obchodní poradenské společnosti FRP výhled na restrukturalizaci velmi nejistý.

  „Administrátoři proto s politováním dospěli k závěru, že by měli zahájit likvidaci společnosti Debenhams UK a zároveň pokračovat v hledání nabídek pro celý podnik nebo jeho části,“ dodává FRP.

  Přes Vánoce ovšem budou obchody nadále fungovat, aby se zbavily svých současných i nasmlouvaných zásob. Pokud zde nebudou na konci tohoto procesu žádné alternativní nabídky, operace ve velké Británii budou ukončeny.

  Bývalý předseda Ian Cheshire věří, že některé části tohoto britského obchodu lze zachránit a někdo je odkoupí.

  Mluvčí premiéra Borise Johnsona uvedl, že vláda je připravena podpořit ty zaměstnance, kterých se rozhodnutí o ukončení činnosti týká.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama