Více
  24.9 C
  Czech
  Středa, 17 srpna, 2022

  Britský ministr financí oznámil nový plán na odvrácení nárůstu nezaměstnanosti

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  S cílem odvrátit nárůst nezaměstnanosti nabídnul v pátek britský ministr financí Rishi Sunak další pomoc podnikům a lidem, kteří jsou nuceni z důvodu omezení a lokálních lockdownů přestat pracovat, uvedla to agentura Reuters.

  Nárůsty případů přiměly premiéra Borise Johnsona ke zvážení nových opatření. Britský ministr financí tak podnikl další kroky, jak zasaženým lidem a firmám pomoci.

  Tento nový systém bude pravděpodobně během šestiměsíčního trvání od 1. listopadu stát miliardy liber. Sunak uvedl, že vláda bude platit zaměstnancům, kteří pracují pro společnosti nucené dočasně uzavřít, až dvě třetiny z původních platů. Konečná částka je omezena horní hranicí 2 100 liber měsíčně.

  Vláda bude platit zasaženým zaměstnancům až dvě třetiny z původních platů.

  V rámci nového systému se od společností nebude požadovat, aby přispívaly na mzdy, musí pouze pokrývat příspěvky na sociální zabezpečení a důchody.

  Mimořádná výdajová opatření již měla stát kolem 200 miliard liber a tlačit rozpočtový deficit Británie na nejvyšší hodnotu od druhé světové války.

  Data zveřejněná v pátek ukazují, že britská ekonomika v srpnu rostla nejpomalejším tempem od května, kdy se začala zotavovat z rekordního propadu způsobeného celonárodním lockdownem koncem března a dubna.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama