18.6 C
Czech
Úterý 18. června 2024

Neodolatelné slevy až 5 250 Kč: Xiaomi zlevňuje mobily, vysavače i koloběžky

Od smartphonů až po domácí pomocníky, Xiaomi zlevňuje všechno. Xiaomi Fan Festival přináší slevy na vlajkovou loď Xiaomi 14 Ultra i na nejlevnější modely Redmi. Výhodně pořídíte robotické vysavače, tablety, chytré hodinky i populární fritézu Air Fryer. Ušetříte až 5 250 Kč.

Jižní Korea zrušila zákaz dovozu sexuálních panenek pro dospělé

Jižní Korea formálně zrušila zákaz dovozu sexuálních panenek pro dospělé v životní velikosti, čímž ukončila roky debat o tom, jak moc může vláda zasahovat do soukromého života. Informoval o tom server BBC či NBC News.

Revidované směrnice povolují proclení panenek velikosti dospělých. Ale panenky podobné dětem nebo připomínající nezletilé jsou stále zakázány, uvedla korejská celní služba.

Sexuální panenky nejsou v Jižní Koreji nezákonné. Ačkoli neexistují žádné zákony ani předpisy zakazující dovoz sexuálních panenek, Korejská celní služba jich od roku 2018 zabavila stovky a možná tisíce. Citovala klauzuli v zákoně, která zakazuje dovoz zboží, které „poškozuje krásné tradice země a veřejné morálky.“

Dovozci si stěžovali a předali svůj případ soudům, uvádí server NBC News. Většina z nich s nimi souhlasila a nařídila celním úřadům, aby sexuální panenky propustily s tím, že se používají v soukromých prostorách lidí a nepodkopávají lidskou důstojnost.

Petice proti panenkám

V roce 2019 Nejvyšší soud potvrdil rozhodnutí, že sexuální panenky se používají pro osobní potřebu a spadají do stejné kategorie jako pornografie, která je přísně regulována, ale legální.

Téměř čtvrt milionu lidí však podepsalo petici za zastavení dovozu těchto panenek do Jižní Koreje. Neznámý autor petice uvedl, že panenky by mohly vést k nárůstu sexuálních zločinů.

Věc se vyřešila, když se celníci rozhodli zákaz zrušit. V prohlášení uvedli, že rozhodnutí bylo učiněno po přezkoumání nedávných soudních rozhodnutí a stanovisek příslušných vládních agentur, včetně ministerstva pro rovnost pohlaví a rodinu.

Rozhodnutí také umožňuje dovozcům získat své produkty z vládní úschovy. Celníci uvedli, že stále drží pravděpodobně více než 1000 sexuálních panenek, které dorazily do Jižní Koreje za poslední čtyři roky.

Sexuální panenky podobné dětem jsou dále zakázány

Podle serveru BBC bude zakázán prodej sexuálních panenek, které se podobají skutečným lidem, jako jsou celebrity. Nadále bude celní služba též zakazovat dovoz sexuálních panenek podobných dětem. Uvedla, že další země jako Spojené státy, Austrálie a Británie také sexuální panenky podobné dětem zakazují.

Zatímco rozhodnutí odráží pomalé, ale postupné kroky Jižní Koreje k omezení státních zásahů do osobního života, některá ženská práva a konzervativní organizace pravděpodobně znovu vyjádří svůj nesouhlas s používáním sexuálních panenek. Říkají, že prohlubují sexuální objektivizaci žen a podkopávají veřejnou morálku.

Sledujte nás na sítích

Odměny zakladatele Tesly překonají rekordy v historii amerických firem

Zakladatel společnosti Tesla a miliardář Elon Musk obdrží bezprecedentně největší kompenzační balíček v historii amerických firem. Tato informace byla odhalena v nedávném podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.

NEJNOVĚJŠÍ

Odměny zakladatele Tesly překonají rekordy v historii amerických firem

Zakladatel společnosti Tesla a miliardář Elon Musk obdrží bezprecedentně největší kompenzační balíček v historii amerických firem. Tato informace byla odhalena v nedávném podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.