25.8 C
Czech
Pátek 29. září 2023

Kryptoměna ethereum boří rekordy, meziroční zisky se pohybují kolem 120 %

Nejen bitcoinu se podařilo v lednu dosáhnout svého historického maxima, na své si přišla i druhá největší kryptoměna. Kryptoměna ethereum se ve čtvrtek poprvé dostala na rekordní hodnotu 1 698,56 dolarů (téměř 37 tisíc korun) za minci a je tak na svém historickém maximu. Informovala o tom agentura Reuters.

Zájem investorů o ethereum by mohl souviset s tím, že příští týden dojde na chicagské obchodní burze CME Group k obchodování cenných papírů typu futures. Druhá největší kryptoměna tak vzrostla na historické maximum 1 698,56 dolarů za minci. Meziroční zisky se pohybují na 120 procentech.

„Zařazení ethereum futures na regulovanou burzu by mělo sloužit k posílení struktury krypto trhu tím, že investorům umožní získat expozici vůči druhé nejvýznamnější kryptoměně jako diverzifikátoru bitcoinu, nebo k pouhému zajištění stávajících expozic vůči ethereu,“ napsali stratégové firmy poskytující finanční služby JPMorgan ve sdělení klientům.

Kryptoměna ethereum získala v roce 2020 465 %.

Dodali také, že uvedení ETH futures kontraktů může být následováno negativní cenovou dynamikou. Stratég Nikolaos Panigirtzoglou dodal, že počáteční objemy budou pravděpodobně nízké. „Úspěšný start ethereum futures tento měsíc bude pravděpodobně následován opcemi na ethereum futures, možná již v roce 2022, podobně jako spuštění opcí na bitcoinové futures v prvním čtvrtletí roku 2020“.

Kryptoměna ethereum získala v roce 2020 465 %. „Inteligentní obchodníci se přesunuli k ethereu, když bitcoin dosáhl výše 40 000 dolarů a vydělali více peněz,“ uvedl pro agenturu Bloomberg Vijay Ayyar, vedoucí rozvoje obchodu na kryptoměnové burze Luno.

Nejoblíbenější kryptoměna bitcoin ve čtvrtek také vzrostla, a to o 1,2 % na 38 120 dolarů. Na začátku roku se vyšplhala na své historické maximum 42 000 dolarů, poté její hodnota poklesla.

Kryptoměny nabírají na oblíbenosti u hlavních investorů všeobecně. Celková tržní hodnota všech kryptoměn v lednu překročila hranici 1 bilionu dolarů.

Sledujte nás na sítích

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

NEJNOVĚJŠÍ

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.