Více
  18.8 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Lego buduje novou továrnu ve Vietnamu. Investuje do ní 1 miliardu dolarů

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Aby udržela krok s rostoucí poptávkou v Asii, rozhodla se společnost Lego vybudovat novou továrnu ve Vietnamu. Po čínské pobočce se bude jednat o druhou výrobnu na asijském kontinentu. Lego tím udržuje svoji tradici podnikání, které se vždy snaží držet blízko nejproduktivnějšího státu. Do údajně uhlíkově neutrálního projektu investuje 1 miliardu dolarů. Uvedl to server BBC a CNN.

  Společnost Lego rozhodla o investici 1 miliardy dolarů do nové továrny ve Vietnamu. Reagovat tím chce na tamní zvyšující se poptávku. Po čínské výrobně otevřené před pěti lety se bude jednat o druhou pobočku v Asii.

  Nacházet se bude blízko obchodního centra v Ho Či Min. Nákladná bude výstavba také proto, že by měla být výsledná továrna uhlíkově neutrální. Využívat bude solární panely na střechách i z blízké farmy.

  Stavbu zahájí firma příští rok, hotová by měla být v roce 2024. Podle vedení by měla v příštích patnácti letech ve Vietnamu vytvořit 4 tisíce nových pracovních míst. Lego zároveň investicí praktikuje dlouhodobou obchodní tradici. Snaží se totiž vždy produkci posouvat k místu, kde se prodeji nejvíce daří.

  „Umožňuje nám to rychleji reagovat na změny v poptávce, zkracuje se nám tím dodavatelský řetězec a zároveň redukujeme environmentální dopady způsobené dlouhým převozem zboží,“ popsala firma. Uvedl to server BBC.

  „Růst v Číně a Asii se daří, je proto jasné, že budeme postupem času potřebovat více kapacit,“ uvedl podle serveru CNN šéf operací ve společnosti Lego Carsten Rasmussen.

  Do konce dekády chce Lego kostky vyrábět z udržitelných materiálů

  Výstavbu nové továrny chce společnost Lego zahájit přesto, že poslední dva roky byly pro některé multinárodní firmy operující ve Vietnamu poměrně náročné. Důvodem je především šíření Covidu-19 mezi pracovníky v továrnách a dalších částech manufaktury.

  Podle serveru BBC však někteří analytikové tvrdí, že právě zkušenosti s podobně složitou situací mohou být pro Vietnam výhodou do budoucna. Bude totiž na rozdíl od některých jiných států vědět, jak s nimi naložit.

  Kromě investice ve Vietnamu plánuje dánská společnost rovněž rozšířit své kapacity v Mexiku, Maďarsku a Číně. Přidat chce také výrobní mašinerie v dánských, ale také českých továrnách.

  Do budoucna také plánuje společnost vývoj v oblasti výroby samotných produktů. V současnosti totiž vyrábí lego kostky z plastu, na který je potřeba ropa. Lego se ale zavázalo, že do konce této dekády zboží vymění za produkty vyrobené pouze z udržitelných materiálů.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  1 komentář

  1. Jen ať jim staví fabriky !A kdo jim zajistí ,že se Asiaté neovobodí z koloniálního systému ?

  Comments are closed.

  Reklama